Narodziny Wszechświata w twoim domu. CERN pokazuje Wielki Wybuch w AR

Narodziny Wszechświata w twoim domu. CERN pokazuje Wielki Wybuch w AR

Narodziny Wszechświata w twoim domu. CERN pokazuje Wielki Wybuch w AR
Redakcja
06.03.2019 19:29, aktualizacja: 07.03.2019 16:45

Powszechnie uważa się, że Wszechświat powstał jakieś 13,8 miliarda lat temu w wyniku Wielkiego Wybuchu. Co go zapoczątkowało? Odpowiedź może brzmieć: twoja dłoń. A przynajmniej w innej rzeczywistości. Rozszerzonej rzeczywistości.

CERN oraz Google Arts & Culture połączyli siły, a owocem ich współpracy jest arcyciekawa aplikacja AR na Androida i iOS, która powinna zainteresować nie tylko miłośników nauk ścisłych.

Big Bang AR, czyli Wielki Wybuch w rozszerzonej rzeczywistość

Big Bang AR to aplikacja, która w atrakcyjny sposób prowadzi użytkownika przez pierwsze chwile istnienia Wszechświata. Wysokiej jakości animacje nakładane są na obraz pochodzący z aparatu telefonu, więc cały proces można dosłownie zobaczyć we własnym salonie.

Apka została przygotowana w pomysłowy sposób, o czym przekonać można się już na samym starcie. Aby zainicjować Wielki Wybuch, należy otworzyć przed obiektywem kamery zaciśniętą pięść.

Big Bang in AR

Gest ten wywołuje reakcję łańcuchową, której efektem jest powstanie czasu, przestrzeni, materii, energii oraz oddziaływań. Cały proces można oglądać z różnych perspektyw, spacerując z telefonem w ręku.

Wymagana jest znajomość języka angielskiego

Historia narodzin Wszechświata została podzielona na 6 rozdziałów i jest omawiana przez lektorkę Tildę Swinton. W tle słychać klimatyczną muzykę oraz efekty dźwiękowe, więc warto użyć słuchawek, do czego aplikacja zachęca zresztą przy pierwszym uruchomieniu.

Twórcy dołożyli starań, by apka Big Bang AR była jak najbardziej czytelna wizualnie, ale mimo wszystko znajomość języka angielskiego jest wymagana. Bez kontekstu widać bowiem po prostu kolorowe, abstrakcyjne animacje.

Zrób sobie kosmiczne selfie

Po wysłuchaniu całej historii (lub ręcznym przeskoczeniu do ostatniego rozdziału) można sobie zrobić selfie ze specjalnym, kosmicznym filtrem.

Obraz

Na zdjęcie nakładana jest informacja, że uwieczniona na nim osoba jest zbudowana z pyłu gwiezdnego.

Apkę Big Bang AR znajdziecie w sklepach Google Play oraz App Store. W przypadku Androida wymagana jest kompatybilność smartfonu z platformą ARCore.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (154)