Następca smart-zegarka Pebble wyszczuplał, ale nie wyładniał

Następca smart-zegarka Pebble wyszczuplał, ale nie wyładniał

Następca smart-zegarka Pebble wyszczuplał, ale nie wyładniał
24.02.2015 17:49

Właśnie poznaliśmy następcę Pebble, czyli jednego z najpopularniejszych smartwatchy. Posiada on kolorowy ekran e-ink, a także nadal może pochwalić się długą pracą na baterii. Dodatkowo jest smuklejszy od poprzednika. Niestety nadal nie zachwyca wyglądem, chociaż nadrabia ceną i możliwościami.

Smartwatche to ostatnio bardzo modny temat, nowe modele różnych producentów na rynku pojawią się dość często. Na tle innych pozytywnie wyróżnia się smart-zegarek Pebble, który bez podłączania do ładowarki jest w stanie wytrzymać około 7 dni. Tydzień to niestety dobry wynik jak na smartwatcha. Pebble z pewnością nie zachwyca wyglądem, ale mimo tego cieszy się sporą popularnością, jego producent sprzedał już ponad 1 mln egzemplarzy.

350131720835852225

Pebble Time został wyposażony w kolorowy wyświetlacz e-ink, a producentowi nadal udało się zachować długi czas na baterii, ten smart-zegarek ma działać przez około tydzień na jednym ładowaniu. Design jest podobny do tego zastosowanego w poprzedniku i niestety Pebble nadal wygląda słabo, brakuje mu do tradycyjnych zegarków. Urządzenie będzie dostępne w trzech kolorach – białym, czarnym oraz czerwonym. Smartwatch został wyposażony w cztery fizyczne przyciski, trzy znajdują się po prawej stronie, a jeden po lewej. To między innymi one będą musiały zastąpić nam dotykowy wyświetlacz, którego w tym smart-zegarku nie znajdziemy. Producent zdecydował się na zmniejszenie rozmiarów, nowy Pebble jest o 20% smuklejszy od swojego poprzednika. Dodatkowo będziemy mogli wymienić pasek, jeśli ten oryginalny nie przypadnie nam do gustu.

We wnętrzu nowego Pebble znalazł się procesor Cortex M4. Natomiast wbudowany mikrofon umożliwi nam sterowanie wybranymi funkcjami za pomocą poleceń głosowych. W przypadku Androida głosowe komendy działają z wieloma popularnymi aplikacjami, wśród nich znajdziemy Facebook Messenger, Gmail czy Hangouts. Natomiast w przypadku iOS na razie obsługiwana jest tylko aplikacja Gmail. Zmian doczekał się system operacyjny, który teraz ma być bardziej intuicyjny w obsłudze. Warto zauważyć, że zachowano zgodność z dostępnymi aplikacjami.

350131720836048833

Nowy Pebble współpracuje z urządzeniami działającymi pod kontrolą Androida 4.0 lub nowszego oraz z iOS. Smartwatch został wyceniony na 159 dolarów, ale cena ma wzrosnąć do 179 dolarów. Natomiast w oficjalnym sklepie producenta zegarek będzie kosztował 199 dolarów, a więc warto się pośpieszyć i już teraz dokonać zakupu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)