Naucz się programować z pomocą magii. Kano zapowiada zestaw z motywem Harry'ego Pottera

Naucz się programować z pomocą magii. Kano zapowiada zestaw z motywem Harry'ego Pottera

Naucz się programować z pomocą magii. Kano zapowiada zestaw z motywem Harry'ego Pottera
Kamil Zarzycki
24.07.2018 15:51

Firma Kano zajmuje się produkowaniem zestawów do samodzielnego budowania komputerów, bazujących na systemie Raspberry Pi oraz promowaniem nauki programowania już od 2012 roku. W ich ofercie możemy znaleźć urządzenia, które dzięki połączeniu nauki z zabawą potrafią zapewnić nie tylko dzieciom, ale i także dorosłym dużo rozrywki. Mowa tu oczywiście o takich zestawach jak Pixel Kit czy też Motion Sensor Kit.

Harry Potter Coding Kit

Dzisiaj Kano zapowiedziało kolejny zestaw, który będzie wprowadzać użytkownika w świat programowania przy pomocy czarów. Kano Coding Kit w zestawie wraz z różdżką Harry'ego Pottera, jest już dostępny w przedsprzedaży na stronie Kano.me w cenie 99,99 dolarów, a do sprzedaży trafi 1 października. Producent na swoim blogu pisze, że zestaw ma pracować także z większością urządzeń mobilnych, działających na systemach Android, iOS jak i na komputerach PC oraz Mac.

Zestaw Harry Potter Keno Coding Kit. Źródło: Keno.me
Zestaw Harry Potter Keno Coding Kit. Źródło: Keno.me

Pierwszym i zarazem głównym krokiem w pracy z zestawem jest samodzielne złożenie różdżki. W niej znajdują się takie elementy jak żyroskop, akcelerometr oraz magnetometr, które pomagają w śledzeniu prędkości i ruchu różdżki w trójwymiarowej przestrzeni. Te sensory mają na celu także rozpoznawać rzucane zaklęcia, które można będzie użyć, aby przetestować stworzone aplikacje. Będzie można odwzorować rzucanie takich zaklęć jak Wingardium Leviosa, czy też Incendio. Wszystkie stworzone programy mogą zostać udostępnione przez użytkowników na stronie Kano World

Różdżka z sensorami. Źródło Keno.me
Różdżka z sensorami. Źródło Keno.me

Sam schemat programowania w produktach Kano oparty jest na ustawianiu w odpowiedniej kolejności bloków z funkcjami, z których później powstaje działający program. Dodatkowo, w celu urozmaicenia nauki, można tworzyć proste gry takie jak Flappy Bird wykorzystujące sensor ruchu, czy też wyświetlać kolorowe obrazki na LED-owej tablicy, na którą można przenieść stworzonego przez siebie robota

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Firma Kano szczególnie zwraca uwagę na to, że kodowanie ma przynosić przede wszystkim radość i zabawę, a nie ma być bezmyślnym kopiowaniem kolejnych linijek kodu ze StackOverflow. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą wprowadzić swoje dzieci w świat programowania i przy okazji też mieć z tego uciechę. Więc jeżeli nadal czekasz na list z Hogwartu, to ten zestaw z pewnością umili czas oczekiwania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)