Netflix może wrócić na zrootowane smartfony: błąd lub zapowiedź zmian

Netflix może wrócić na zrootowane smartfony: błąd lub zapowiedź zmian

Netflix może wrócić na zrootowane smartfony: błąd lub zapowiedź zmian
13.10.2017 16:19, aktualizacja: 16.10.2017 12:03

Użytkownicy zrootowanych smartfonów musieli w maju pożegnać się z aplikacją Netfliksa. Winne okazało się DRM, a Netflix za jedyne słuszne uznał urządzenia certyfikowane przez Google. Oczywiście taka kontrowersyjna decyzja spotkała się z lawiną negatywnych opinii. Czyżby jednak Netflix zdecydował się ugiąć pod falą krytyki?

Osoby korzystające ze zrootowanych smartfonów, po przejściu na stronę Netfliksa w Google Play, zobaczą informację, że ich urządzenie jest niekompatybilne. Zobaczą to także ci, którzy wcześniej bez żadnych problemów mogli zainstalować i używać aplikacji. Opisywane zmiany zostały wprowadzone w aktualizacji podnoszącej numer wersji do 5.0, która nie przyniosła nowych funkcji, a wprowadziła blokadę instalacji na urządzeniach z rootem.

Jak informuje Android Police, aplikacje Netfliksa ponownie zaczęły się pojawiać w wynikach Google Play, mimo iż obecność była sprawdzana na niecertyfikowanych urządzeniach. Nie wszyscy jednak widzą Netfliksa, należący do Ryne’a Hagera Pixel XL z odblokowanych bootloaderem, wciąż uważany jest za sprzęt niegodny nawet zobaczenia aplikacji Netfliksa w wynikach wyszukiwania.

350205533741213633

Mimo iż aplikacja pojawiła się na wybranych urządzeniach, to wciąż ze względu na certyfikację SafetyNet, nie można z niej korzystać. Chociaż jeśli nie mamy do czynienia z błędem, to bardzo możliwe, że to zapowiedź szykowanych zmian.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)