Netflix sterowany wzrokiem i... językiem. To świetne rozwiązanie powinno trafić do aplikacji

Netflix sterowany wzrokiem i... językiem. To świetne rozwiązanie powinno trafić do aplikacji

Zaprezentowane rozwiązanie wykorzystuje moduł Face ID w iPhonie. (depositphotos)
Zaprezentowane rozwiązanie wykorzystuje moduł Face ID w iPhonie. (depositphotos)
08.11.2018 15:26, aktualizacja: 08.11.2018 17:08

Podczas Hack Days organizowanych przez Netflixa prezentowane są nowe pomysły i eksperymentalne technologie. Nie wszystkie rozwiązania finalnie trafiają do produktów konsumenckich. Jednakże mamy nadzieję, że technologia Eye Nav pojawi się w mobilnych aplikacjach Netflixa.

Eye Nav to w dużym skrócie funkcja sterowania za pomocą wzroku i języka. Owszem, podobne technologie nawigacji zostały już wielokrotnie zaprezentowane. Aczkolwiek aplikacja Netflixa używa modułu Face ID montowanego w nowych iPhone’ach. Rozwiązanie powinno więc też sprawdzić się w nowym iPadzie Pro.

Moduł Face ID wykorzystywany jest śledzenia oczu i wyrazu twarzy. Wystarczy spojrzeć w konkretne miejsce na wyświetlaczu iPhone'a, aby przesunąć tam kursor. Natomiast jeśli użytkownik dłużej popatrzy w wybrane miejsce, to zostanie to odebrane jako zamiar kliknięcia na ekran smartfonu. Interesująco rozwiązano kwestię przycisku wstecz. Został on bowiem zastąpiony gestem wysunięcia języka.

Hack Day Fall 2018 - Eye Nav

Jeśli Netflix zdecyduje się wdrożyć opisywaną funkcję, to jak najbardziej może ona ułatwić lub nawet umożliwić obsługę aplikacji osobom niepełnosprawnym. Owszem nowa metoda nawigacji będzie ograniczona do iOS-a i nowych iPhone’ów. Aczkolwiek możliwe, że jej kolejne wydania pozwolą rozszerzyć dostępność na urządzenia z Androidem, w tym także smartfony ze średniej i niskiej półki cenowej.

Warto zwrócić uwagę, że Face ID już teraz jest używany do wykrywania położenia oczu i mimiki twarzy użytkownika. Potrafi też rozpoznać, że pokazaliśmy język. Apple wykorzystuje te możliwości w Animoji. Jednakże jak już udowodniono podczas Netflix Hack Days, technologia może mieć znacznie bardziej praktyczne zastosowanie. W końcu nic nie stoi na przeszkodzie, aby podobne rozwiązanie nawigacji zaimplementować w innych aplikacjach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)