Netflix tańszy w sieciach komórkowych – wreszcie możemy ustawić jakość wideo

Netflix tańszy w sieciach komórkowych – wreszcie możemy ustawić jakość wideo06.05.2016 09:52
Netflix tańszy w sieciach komórkowych – wreszcie możemy ustawić jakość wideo

Oglądanie seriali w podróży? To oznacza zwykle niemałe kosztydla wszystkich tych, którzy skazani są na limitowane pakietyinternetowe w sieciach telefonii komórkowej. Nowa aktualizacjaaplikacji Netfliksa przynosi jednak przynajmniej częściowerozwiązanie tego kłopotu.

Normalnie Netflix próbuje uzyskać jak najwyższą jakośćobrazu, obniżając ją jedynie w sytuacji, gdy łącze nie zapewnianależytej przepustowości lub jest przeciążone – wówczas możemyzobaczyć nawet, jak z rozdzielczości FullHD spadniemy do czegoś,co wygląd w najlepszym razie na mocno skompresowane 480p.Wykorzystywany w tej usłudze streamingowej kodek HEVC pozwala naduże zróżnicowanie przepływności. Gdy jednak korzystamy zpołączenia komórkowego w sieci LTE, bardzo szybko zobaczymy, żeNetflix dewastuje nasz pakiet internetowy. Łącze jest dobre, a więctrzeba wyciągnąć z niego tyle, ile się da.

350176600660404161

Nowa wersja Netfliksa pozwala teraz ustawić domyślną jakośćwideo w sieciach komórkowych, a także w ogóle zablokowaćodtwarzanie poza połączeniem przez Wi-Fi. Wybrać możemy pożądanąjakość, od niskiej do najwyższej. Przy niskiej jakości 1 GB danam około 4 godziny, jakość średnia to 2 godziny za 1 GB, awysoka – już tylko godzinę za gigabajt.

350176600660535233

Niestety deweloperzy okazali się mało przewidujący, pozwalającwłączyć nową funkcję tylko na urządzeniach z wbudowanym modememkomórkowym. Jeśli ktoś korzysta np. z tabletu z Wi-Fi, a ztelefonu w teczce czy plecaku robi przenośny hotspot, to z kontrolijakości nie skorzysta, w ustawieniach aplikacji będzie mógłjedynie zaznaczyć odtwarzanie w trybie „Wi-Fi only”. Niezbyt tomądre – przecież w praktyce nie ma innej możliwości korzystaniaz Sieci na takich urządzeniach, odsetek użytkowników Ethernetujest znikomy.

Aplikację Netfliksa znajdziecie w naszej bazie oprogramowania, wwersjach dla Androida,iOS-ai WindowsPhone'a. Niestety póki co wersja na Windows Phone'a kontroliprzepływności się w tym momencie jeszcze nie doczekała. Z koleinowa wersja na iOS-a oprócz opisanego już mechanizmu przynosicdodatkowo wsparcie dla interfejsu 3DTouch w najnowszych iPhone'ach iulepszenia w sterowaniu głosem.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)