NETGEAR BR500 – niewielki router, który ułatwi konfigurację sieci VPN w firmach

NETGEAR BR500 – niewielki router, który ułatwi konfigurację sieci VPN w firmach
Redakcja

11.01.2019 14:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na potrzeby bezpieczeństwa, szczególnie w firmach warto pomyśleć o wykorzystaniu sieci VPN. Nie każdy jednak potrafi takową samodzielnie skonfigurować, a nie zawsze jest odpowiedni moment na dodatkowe wydatki związane z wizytą specjalisty. Małe i średnie firmy mają teraz inne rozwiązanie – pojawiający się na polskim rynku router firmy NETGEAR, który stworzono właśnie z myślą o prostej konfiguracji VPN.

Model BR500 skierowany jest zarówno do małych, jak i średnich firm, które dzięki wykorzystaniu sieci VPN do zdalnych połączeń biznesowych chcą zapewnić sobie poufność wrażliwych danych.

Warto podkreślić, że dzięki opcji Instant VPN użytkownicy BR500 mogą w prosty sposób skonfigurować sieć VPN - zarówno w biurze, jak i zdalnie. Co ważne, urządzenie korzysta z aplikacji NETGEAR Insight, dzięki czemu konfiguracja sieci VPN jest maksymalnie uproszczona i sprowadza się do jednego etapu. Dodajmy, że aplikacja pozwala na natychmiastowe wykrywanie, konfigurowanie oraz ciągłe monitorowanie sieci wybranych punktów dostępu WiFi, przełączników i urządzeń pamięci masowej NETGEAR oraz zarządzanie nimi z dowolnego miejsca. Wspomnieć tu należy, że NETGEAR Insight umożliwia konfigurację i zarządzanie sieciami za pomocą łatwej w użyciu aplikacji mobilnej lub portalu Insight Cloud.

Obraz

Z kolei wbudowana w router zapora sieciowa zapewnia dodatkową warstwę zabezpieczeń - nie tylko zapobiega ona nieupoważnionemu dostępowi do sieci, lecz również zgodnie z wewnętrznymi zasadami monitoruje komunikację pomiędzy siecią firmową a światem zewnętrznym. Co ważne, jej reguły można również łatwo skonfigurować za pomocą wspomnianej już aplikacji Insight lub poprzez portal Insight Cloud.

Na koniec warto wspomnieć o 5-letniej gwarancji urządzenia z możliwością jego wymiany w następnym dniu roboczym.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także