Next Track na Androida pozwoli zmieniać utwory przyciskami regulacji głośności

Strona głównaNext Track na Androida pozwoli zmieniać utwory przyciskami regulacji głośności
15.04.2019 18:27
Next Track na Androida pozwoli zmieniać utwory przyciskami regulacji głośności
Redakcja
Redakcja
bDYZyhHa

Jeśli nie wyobrażasz sobie dnia bez słuchania muzyki na telefonie, Next Track jest aplikacją dla ciebie.

bDYZyhGt

Android wyświetla na ekranie blokady przyciski pozwalające kontrolować odtwarzacz muzyki, ale korzystanie z nich jest niezbyt wygodne, gdy telefon znajduje się z kieszeni. Z pomocą przychodzi prosta aplikacja o nazwie Next Track.

Jak zmieniać utwory przyciskami telefonu?

Po zainstalowaniu programu utwory można zmieniać korzystając z klawiszy regulacji głośności. Next Track może reagować na pojedyncze kliknięcie, podwójne kliknięcie lub dłuższe przytrzymanie. Ostatnia opcja, z uwagi na ograniczenia systemowe, wymaga jednak przeprowadzenia jednorazowej konfiguracji z poziomu komputera.

Dostępne akcje to zwiększenie/zmniejszenie głośności, następny utwór, wcześniejszy utwór, stop oraz wyciszenie. Biorąc pod uwagę, że można je przypisać pod dwa przyciski i trzy różne schematy kliknięć, w zasadzie wszystkie najważniejsze operacje można wykonać bezwzrokowo.

350261747128886729

Ustawień, pozwalających skonfigurować aplikację pod własne preferencje, jest dużo więcej. Można zdefiniować odstęp między dwoma kliknięciami czy zdecydować, by program działał tylko wtedy, gdy ekran jest wygaszony.

bDYZyhGv

Oczywiście Next Track działa praktycznie ze wszystkimi odtwarzaczami muzyki na Androida.

Apka w darmowej wersji pozwala jedynie zmieniać utwory pojedynczym kliknięciem przycisku zasilania, gdy ekran jest wygaszony. Sam twórca tłumaczy jednak, że funkcja ta służy jedynie temu, by każdy mógł się przekonać, czy program w ogóle na jego telefonie działa. Odblokowanie wersji pro kosztuje 5,99 zł.

Dodam jeszcze, że jakiś czas temu ten sam twórca stworzył apkę Button Mapper, która pozwala zmienić sposób działania wszystkich sprzętowych przycisków.

Najnowszą wersję programu Next Track na Androida znajdziecie w naszej bazie.

Udostępnij:
bDYZyhHr