NFUI 7.0: Inteligentny asystent ukryty w smartfonach marki Neffos

NFUI 7.0: Inteligentny asystent ukryty w smartfonach marki Neffos16.02.2018 17:28
Redakcja

Nowa wersja interfejsu NFUI 7.0, stworzona specjalnie dla smartfonów TP-Link Neffos, zostałaopracowana po dogłębnej analizie potrzeb ich użytkowników. Dzięki temu stanowi znakomitą pomoc wobsłudze urządzenia. Najnowszy projekt autorskiej nakładki na Androida to wyjątkowa kombinacja trzechkluczowych elementów – przystępnego designu, intuicyjnego sposobu obsługi oraz szybkiej pracysystemu.

Nakładka NFUI 7.0, wykorzystująca przyjazną dla ludzkiego oka kolorystykę i pozbawiona zbędnychelementów oraz czytelne, na nowo zaprojektowane ikonki i przejrzysty interfejs, umożliwiają łatweskupienie się na konkretnej treści, pozwalając na bardziej efektywne korzystanie ze smartfona.Jedną z najważniejszych cech nakładki NFUI 7.0 jest tempo pracy. Zoptymalizowany system zwiększaprędkość otwierania aplikacji aż o 78% w stosunku do poprzedniej wersji, a dzięki uzyskanej prędkości60fps także gra na smartfonie będzie bardziej płynna i stabilna. Zmiany dotyczą również pamięci masowej.Przyśpieszone zostały operacje zapisu – obecnie uzyskiwane wyniki są nawet czterokrotnie lepsze od tychz poprzedniej wersji.

350210334172342209

Tempo zużycia baterii jest bardzo ważnym czynnikiem w codziennym użytkowaniu smartfona. Zaletą NFUI7.0 jest automatyczne zamykanie się aplikacji działających w tle, w czasie 3 minut od wyłączenia ekranu,co przekłada się na mniejszy pobór energii. Przy czym warto wspomnieć, że aplikacje umieszczone na tzw.„białej liście” nie będą zamykane. Oszczędną pracę akumulatora wspomagają także dwa tryby – SmartPower Saving oraz Ultra Power Saving – w zależności od potrzeb użytkownika oraz planowanego czasukorzystania z urządzenia. Dodatkowy, pozytywny wpływ na długość pracy urządzenia ma tak zwany TrybKieszeni – gdy trzymamy telefon w kieszeni, ekran automatycznie rozpoznaje sytuację i nie zapala się przypojawiających się powiadomieniach, zablokowane jest również wykonywanie połączeń.

Jeden z najważniejszych atutów NFUI 7.0 stanowi prosty i intuicyjny sposób jego używania. ProjektanciTP-Link Neffos zadbali o to, aby właściciel smartfona mógł wykonać prawie każdą operację w zaledwietrzech krokach. Nakładka NFUI umożliwia wyrównywanie ikonek aplikacji przez potrząśnięciesmartfonem, zrobienie screenshota poprzez przesunięcie trzema palcami po powierzchni ekranu orazwybudzenie urządzenia podwójnym kliknięciem w ekran. Dużym walorem systemu jest zwiększenieczułości ekranu, co zauważalne jest szczególnie podczas obsługiwania urządzenia w rękawiczkach. Niezapomniano także o osobach, które wykorzystują smartfon jako aparat fotograficzny. To dla nich dedykowane są dodatkowe funkcje manualnego ustawienia parametrów zdjęć, stabilizacja obrazu oraz tryb upiększania.

350210334172538817

Producent, mając na uwadze zdrowie konsumentów, zadbał dodatkowo o zmniejszone natężenieniebieskiego światła ekranu, które wpływa na zmęczenie oczu. Użytkownik może sam wybrać i ustawićstałe godziny włączania się trybu Ochrony Oczu.

Jak na system stworzony przez wiodącego producenta urządzeń sieciowych TP-Link przystało, NFUI 7.0oferuje funkcję Network Bridge, dzięki której smartfon może być wykorzystany jako wzmacniacz sygnałuWiFi. Ciekawostką jest także możliwość udostępniania WiFi przez kod QR, który pozwala na połączenie sięz siecią jednym dotknięciem.

Warto wspomnieć o funkcjach, które pojawiły się już w poprzedniej wersji oprogramowania, a których niemogło zabraknąć także w NFUI 7.0. Są to m. in. pływające powiadomienia o połączeniach przychodzących(Float Call Notification), możliwość robienia zdjęć przy wyłączonym ekranie, funkcja App Lock,zabezpieczająca dostęp do wybranych aplikacji osobom niepowołanym czy podzielony ekran (SplitScreen), który pozwala na jednoczesne wykonywanie dwóch czynności.

System NFUI 7.0 dostępny jest dla modeli TP-Link Neffos X1, X1 Lite, X1 Max i kolejnych, które dopierobędą miały swoją rynkową premierę.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)