Nie tylko YouTube – alternatywne propozycje do wideo i rozrywki

Nie tylko YouTube – alternatywne propozycje do wideo i rozrywki

Jak oglądać filmy bez YouTube'a? Pokazujemy ciekawe alternatywy
Jak oglądać filmy bez YouTube'a? Pokazujemy ciekawe alternatywy
Oskar Ziomek
30.06.2019 13:45, aktualizacja: 30.06.2019 14:30

YouTube w smartfonach to często recepta na wszystkie potrzeby dotyczące oglądania krótkich filmów z całego świata. Trzeba mieć jednak świadomość, że choć jest to bez wątpienia najpopularniejszy serwis tego typu, nie jest to jedyna możliwość, gdy chodzi o rozrywkę i oglądanie filmów w sieci.

Inne serwisy pozwalające oglądać krótkie filmy są mniej popularne, ale nie oznacza to, że treści w nich dostępne są mniej ciekawe czy zabawne. Aby pomóc rozpocząć przygodę odkrywania ciekawych filmów w innych serwisach, przygotowaliśmy krótkie zestawienie naszych propozycji, które w różnym stopniu mogą zastąpić YouTube'a.

To rzecz jasna tylko kilka z wielu dostępnych opcji. Zapraszamy do dzielenia się swoimi propozycjami i dyskusji w komentarzach.

Vimeo

Pierwsza propozycja to serwis Vimeo, w którym ciekawie rozwiązano etap wyszukiwania nowych treści. W aplikacji na Androidzie odpowiada za to zakładka Explore, gdzie możliwe jest przeszukiwanie zasobów według kategorii, ale nie tylko – na liście są też propozycje wybrane przez twórców. Podobnie, jak w przypadku YouTube'a, kanał twórcy danego filmu można zasubskrybować, zaś sam film komentować i oceniać.

Vimeo
Vimeo

Aplikację Vimeo znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania.

dailymotion

Kolejny serwis warty sprawdzenia to dailymotion. Tutaj na pierwszej stronie w aplikacji dostępne są proponowane danego dnia filmy, wśród których często znajdują się krótkie reportaże czy wywiady. Ponadto można oczywiście korzystać z wyszukiwarki, by znaleźć konkretne nagrania lub tematy, w ramach których agregowane są treści dotyczące danego zagadnienia. Filmy można komentować, udostępniać i oceniać, a twórców obserwować na przyszłość.

dailymotion
dailymotion

Aplikację dailymotion znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania.

TED

Osoby szukające ciekawych wystąpień i przemów powinny zainteresować się aplikacją TED. Znaleźć tu można zbiór bardzo ciekawych i przy okazji wysokiej jakości nagrań z konferencji dotyczących wielu dziedzin. Filmy dotyczą najczęściej konkretnych zagadnień naukowych oraz społecznych, a część ma charakter rozrywkowy. Wśród filmów można także znaleźć prelekcje z Polski.

TED
TED

Aplikację TED znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania.

Twitch

Twitch to propozycja dla graczy, którym zależy na śledzeniu rozgrywek innych osób i byciu na bieżąco z tematami dotyczącymi gier. Nawigowanie po serwisie jest bardzo wygodne. Już na wstępie użytkownik jest proszony o wskazanie interesujących go tematów, by na ich podstawie dopasować propozycje nadawanych treści.

Twitch
Twitch

Aplikację Twitch znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania.

IGTV

Ostatnia propozycja to stosunkowo świeża aplikacja, której cechą szczególną jest sposób prezentowania treści: zamieszczane tu krótkie filmy nagrywane są "w pionie", co ma sprzyjać ich oglądaniu na smartfonach. IGTV jest wykorzystywany do dzielenia się krótkimi nagraniami i często do szybkiego kontaktu z widzami z serwisu Instagram (to jego danymi się tutaj logujemy).

IGTV
IGTV

Aplikację IGTV znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)