Niedługo World of Warcraft skończy 10 lat, Blizzard chwali się więc wynikami gry

Niedługo World of Warcraft skończy 10 lat, Blizzard chwali się więc wynikami gry29.01.2014 10:07
Niedługo World of Warcraft skończy 10 lat, Blizzard chwali się więc wynikami gry

Firma Blizzard nie pozostała dłużna Riot Games, które dopiero co chwaliło się ponownie świetnymi wynikami League of Legends i opublikowała zestaw ciekawych informacji na temat swojego World of Warcraft. Popularna gra MMO kończy w tym roku 10 lat, więc w formie infografiki zaprezentowano to, czego udało jej się przez tę dekadę dokonać. Fani stworzyli już przeszło 100 milionów unikalnych kont, czyli dwa razy więcej niż jest ludzi w Korei Południowej lub razem wziętych mieszkańców Niemiec, Białorusi oraz Szwecji.

350046442213304257

Tytuł przyciągnął do siebie osoby z ponad 244 krajów i terytoriów zależnych. Stworzono pół miliarda postaci (dla porównania w Stanach Zjednoczonych jest 316 milionów Amerykanów), z których większość opowiedziała się po stronie sił Przymierza. Encyklopedia wiki WoW liczy 100 tysięcy wpisów, a cała muzyka i efekty dźwiękowe z gry zajęłyby 44 płyty CD, bo to blisko 4 tysiące minut nagrań. Angielska wersja World of Warcraft zawiera obecnie 6 milionów słów, tyle co łącznie 12 trylogii Władcy Pierścieni.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jeżeli chodzi o statystyki dzienne, mamy 900 tysięcy instancji PvE, 670 tysięcy gracz kontra gracz oraz 3,6 miliona bitew zwierzaków. Każdego dnia od premiery Mists of Pandaria zdobywanych jest 11 milionów osiągnięć. W domu aukcyjnym odbywa się 2,8 miliona transakcji, na każdego z 71 licytatorów przypada ich blisko 40 tysięcy. Materiały umieszczane na oficjalnym kanale YouTube gry mają ogólną oglądalność na poziomie 87 milionów odsłon. Filmików opublikowanych w serwisie, a związanych z World of Warcraft naliczono ponad 26 milionów. Informacji o Warcrafcie szukamy w sieci ponoć przynajmniej 50 milionów razy rocznie. WoW ma ponadto 5,2 miliona polubień na Facebooku i 408 tysięcy obserwujących na Twitterze.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)