Niespodziewana nowość w Android Auto: wkrótce do samochodów trafi obsługa aplikacji Apple'a

Niespodziewana nowość w Android Auto: wkrótce do samochodów trafi obsługa aplikacji Apple'a

Android auto ma wkrótce obsługiwać Apple Music (depositphotos)
Android auto ma wkrótce obsługiwać Apple Music (depositphotos)
Oskar Ziomek
27.08.2018 15:47, aktualizacja: 28.08.2018 15:21

Użytkownicy Androida Auto, platformy pozwalającej korzystać z części aplikacji ze smartfona bezpośrednio na ekranie systemu infotainment w samochodzie, mają ostatnio wiele powodów do radości. Choć aplikacja oficjalnie nie jest dostępna w Polsce i aby z niej korzystać trzeba ją pobrać na przykład za pośrednictwem naszego katalogu, to cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i jest często aktualizowana przez Google. Stosunkowo niedawno do systemu trafiła między innymi obsługa aplikacji Waze, podcastów oraz widok satelitarny w Mapach Google.

Teraz zainteresowanie Androidem Auto może dotyczyć także nowej grupy użytkowników. Osoby, które na co dzień korzystają ze smartfona z Androidem, ale cenią usługi muzyczne proponowane przez Apple, mogą mieć powód do radości. Do Androida Auto trafi bowiem niedługo obsługa aplikacji muzycznej Apple Music, która jest też dostępna bezpośrednio w Androidzie. Testy trwają już teraz, ale przystąpienie do nich wymaga większego zaangażowania niż zwykle. Jak zauważa serwis Android Police, w pierwszej kolejności trzeba zgłosić swoją chęć na łamach stron Google, a dopiero po uzyskaniu uprawnień, pobrać wersję 2.6 beta aplikacji Apple Music.

Apple Music jako jedna z aplikacji muzycznych dostępna w Android Auto. Źródło: Android Police.
Apple Music jako jedna z aplikacji muzycznych dostępna w Android Auto. Źródło: Android Police.

Jak wynika z zaprezentowanych zrzutów ekranu, obsługa nie będzie jednak żadnym zaskoczeniem. Apple Music trafi do Androida Auto na listę obsługiwanych programów muzycznych, gdzie otrzyma zbliżony do czerwonego akcent kolorystyczny. Korzystanie nie będzie się różnić od obsługiwania w ten sam sposób Muzyki Google Play czy Spotify: podczas odtwarzania na ekranie Androida Auto dostępne będą podstawowe przyciski przełączania utworów, zaś w tle pokaże się okładka albumu.

Warto zwrócić uwagę, że najnowsze, testowe wydanie Apple Music na Androida zawiera w sobie także inne ciekawe zmiany. Do aplikacji dodano między innymi możliwość wyszukiwania utworów na podstawie fragmentów ich tekstów, nową stronę związaną z artystami, z poziomu której można uruchamiać spersonalizowane stacje oraz nową zakładkę Friends Mix, skąd można odtwarzać propozycje utworów słuchanych przez przyjaciół.

Dobra wiadomość dotyczy również ogólnej sprawności aplikacji. Jak informuje Android Police, wraz z nowym wydaniem z programu mają zniknąć liczne błędy. Możliwe, że zostaną więc rozwiązane usterki, które ostatnio coraz częściej zgłaszają użytkownicy Apple Music na Androidzie. W Sklepie Play wiele najnowszych recenzji porusza bowiem między innymi problem zawieszania się programu i braku reakcji na przyciski podczas odtwarzania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)