Nintendo na E3 - Wii U na Gwiazdkę, nowe WiiFit i gry na 3DS‑a

05.06.2012 20:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nintendo na swojej konferencji podczas Electronic Entertainment Expo 2012 nie odpowiedziało niestety na podstawowe pytania zadawane sobie przez graczy - ile kosztować będzie konsola Wii U, co w niej dokładnie siedzi oraz kiedy zadebiutuje w sklepach. Orientacyjny termin premiery to wciąż po prostu tegoroczna Gwiazdka.

Japończycy skoncentrowali się na grach, dając tylko nieśmiało znać, że nowy sprzęt Nintendo domyślnie stać się ma centrum domowej rozrywki, oferując chociażby dostęp do usług Netflix, Hulu, YouTube czy Amazon Video. Zaprezentowano między innymi Pikmina 3, New Super Mario Bros. Wii U, Scribblenauts Unlimited i Nintendo Land — zestaw 12 minigier wzorowanych na najbardziej znanych markach Nintendo (Zelda, Donkey Kong lub Animal Crossing), który wprowadzi nas w tajniki obsługi konsoli, tak jak niegdyś uczyniło to Wii Sports w przypadku Wii. Zapowiedziano również kolejną wersję WiiFit, czyli programu ćwiczeń z użyciem specjalnej deski z czujnikami, teraz wzbogaconego o współpracę z osobnym licznikiem kalorii oraz naturalnie obsługę dotykowego gamepada.

Wiadomo, że tabletopodobny kontroler (po prostu padlet?) stanowić ma niejako platformę samą w sobie w ramach promowanej przez Japończyków idei asymetrycznego grania. Wykorzystywać go przyjdzie jako zwyczajny manipulator, ale ciekawsze jest jego zastosowanie na zupełnie inne sposoby. Kiedy w platformówce Rayman Legends gracze będą normalnie pokonywać kolejne poziomy, przejście dalej palcem otwierać im będzie kolega. W Just Dance 4 wybierze uczestnikom imprezy następne kroki taneczne do wykonania, a w muzycznym SiNG ujrzy słowa piosenki pod karaoke. Strony internetowe, wyświetlane na małym ekranie, jednym gestem przerzucimy na ekran telewizora. Będzie też opcja używania pada jako pilota TV. Popularnym motywem stanie się wszelkiego rodzaju skanowanie otoczenia - w grze FPP ZombiU poszukamy zapasów oraz przeczeszemy teren pod kątem występowania nieumarłych, zaś w Batman: Arkham City Armored Edition pokierujemy batarangiem, powłamujemy się do systemów komputerowych czy odpalimy zdalne ładunki wybuchowe. Równocześnie obijając bandziorów.

Pomimo pokazania fragmentów z LEGO City Undercover, Assassin's Creed III, Darksiders II, Mass Effect 3, Tekken Tag Tournament 2, Trine 2: Director's Cut, Ninja Gaiden 3: Razor's Edge czy Aliens: Colonial Marines, trudno nie odnieść wrażenia, że gier na Wii U w momencie premiery urządzenia zwyczajnie może być jednak mało. Ani słowem nie wspomniano o nowym The Legend of Zelda, Metroidzie, albo kolejnej odsłonie sagi Star Fox. Niewiele wiadomo o sieciowej usłudze Miiverse, jednoczącej Mii ludki graczy z danego rejonu na jednej ulicy i umożliwiającej im porozumiewanie się tekstowo, zostawianie notatek innym w grach czy wideo rozmowy. Na nowe propozycje za to nie powinni narzekać posiadacze przenośnych 3DS-ów. W wakacje dostaną New Super Mario Bros. 2, pod koniec roku Paper Mario: Sticker Star i Luigi's Mansion: Dark Moon, a na przestrzeni najbliższych miesięcy jeszcze takie gry jak Castlevania: Lords of Shadow — Mirror of Fate, a także choćby Kingdom Hearts 3D: Dream Drop Distance.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)