Nintendo Switch Lite. Znamy cenę i datę premiery tańszej wersji konsoli

Nintendo Switch Lite. Znamy cenę i datę premiery tańszej wersji konsoli

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Piotr Urbaniak
10.07.2019 15:31

Podczas gdy Sony i Microsoft zdecydowali się na odświeżenie swoich konsol przez wydanie wersji mocniejszej sprzętowo, Nintendo obiera przeciwny kurs. Wkrótce po wakacjach zadebiutuje Switch Lite, tańsza wersja lubianej hybrydy. Tym razem bez opcji pracy stacjonarnej.

Nintendo Switch Lite ma wypełnić lukę po starzejącym się 3DS-ie. Konsolę wyposażono w te same podzespoły co model podstawowy. Z tą tylko różnicą, że kontrolery Joy-Con stanowią integralną część konstrukcji, a USB-C służy tylko do ładowania i nie obsługuje wyjścia wideo. W rezultacie urządzenie może pracować wyłącznie w trybie przenośnym.

Ponadto, wycięto funkcję HD rumble, czyli mówiąc prościej efekt wibracji. Niemniej w dalszym ciągu Switch Lite obsługuje dokładnie te same gry co oryginał.

First Look at Nintendo Switch Lite: A New Addition to the Nintendo Switch Family

Jest zarazem znacznie tańszy. Jak podaje producent, Switch Lite zadebiutuje 20 września 2019 roku w cenie 199 dol. Kwota w euro jeszcze nie została podana. Tak czy inaczej, to bardzo atrakcyjna cena. Dla porównania, za PlayStation 4 z dyskiem 1 TB trzeba zapłacić 299 dol.

W sprzedaży pojawią się trzy wersje kolorystyczne: szara, turkusowa oraz żółta. Teraz pozostaje tylko cierpliwie czekać na premierę. Dla zainteresowanych – powyżej macie wideo-zapowiedź.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)