Nokia 215 to dowód, że tanie i proste telefony nie odejdą

Nokia 215 to dowód, że tanie i proste telefony nie odejdą

Nokia 215 to dowód, że tanie i proste telefony nie odejdą
05.01.2015 17:19

Tanie i proste telefony nie wyginęły i mimo obecnej dominacji smartfonów mają się one całkiem dobrze. Za miesiąc dołączy do nich Nokia 215, która powinna być ciekawą propozycją również dla młodszych osób, a to między innymi dzięki wbudowanej aplikacji Facebooka.

Największe emocje wzbudzają premiery smartfonów, zwłaszcza tych flagowych. Możliwości oferowane przez współczesne modele są naprawdę spore, są one w stanie zastąpić nam kilka urządzeń. Jednak nadal sporo osób nie potrzebuje smartfona, tysiąca aplikacji i wydajności pozwalającej na płynną animację w rozbudowanych grach. Dla tej grupy klientów telefon to przede wszystkim narzędzie do komunikacji ze znajomymi i to często w bardziej tradycyjny sposób, czyli z pominięciem wszystkich portali społecznościowych i różnych komunikatorów. Prostych i tanich telefonów na rynku wcale nie brakuje, nie jest ich produkowanych tyle co smartfonów, na sklepowych półkach pojawiają się bez większego echa. Jednak z kupnem dobrego urządzenia nie powinniśmy mieć większego problemu.

Obraz

Do prostych i tanich telefonów dołącza Nokia 215. Dostajemy niewielki 2,4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 320 x 240 pikseli. Pod nierobiącym dzisiaj żadnego wrażenia ekranem znajdują się fizyczne klawisze, które dla wielu użytkowników nadal są rozwiązaniem o wiele lepszym niż nawet najlepszy dotykowy wyświetlacz. Ich układ jest banalnie prosty i z obsługą tego telefonu nie powinna mieć problemu nawet osoba starsza. Nokia 215 pozwala nie tylko dzwonić, czy pisać SMSy. Z tego niepozornego telefonu możemy przeglądać Internet z wykorzystaniem przeglądarki Opera Mini. Dostępne aplikacje pozwalają nam również na korzystanie z Facebooka i Twittera, co powinno być zaletą zwłaszcza dla młodszych osób. Nokia 215 została również wyposażona w latarkę, kamerę VGA, moduł Bluetooth oraz slot na karty micro SD do 32 GB.

Na rynku dostępne będą dwie podstawowe wersje – pierwsza Single SIM oraz druga Dual SIM, która pozwala na korzystanie z dwóch kart SIM jednocześnie. Producent zapewnia, że zastosowana bateria pozwala na 29 dni pracy w trybie czuwania dla wersji Single SIM i 21 dni dla Dual SIM. Natomiast czas rozmów ma wynosić 20 godzin, odtwarzania muzyki 50 godzin, a słuchania radia do 45 godzin. Wymiary tej Nokii wynoszą 116 mm x 50 mm x 12,9 mm, a waży ona 78,7 gramów.

Zaletą Nokii 215 będzie przede wszystkim cena, zarówno wersja Single SIM jak i Dual SIM ma kosztować 149 złotych. Na sklepowych półkach pojawią się w lutym 2015 roku i dostępne będą w czarnej, zielonej i białej wersji kolorystycznej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (135)