Nokia i DreamWorks rozszerzają rzeczywistość za pomocą tabletów Lumia i gry Dragons Adventure

Nokia i DreamWorks rozszerzają rzeczywistość za pomocą tabletów Lumia i gry Dragons Adventure

30.11.2013 17:09

Nokia dla mobilnych graczy kojarzyć się może jedynie z nie do końca udanym telefonem N-Gage. Mimo, że model miał w teorii bardzo ciekawe założenia, to gotowe urządzenie nie zachwyciło osób, do których skierowana była przenośna konsolka. Finowie chcą jednak ponownie zaistnieć w świecie gier. Robią to razem z wytwórnią filmową DreamWorks, a ich targetem są młodsi gracze. Za pomocą gry Dragons Adventure, dostępną dla tabletu Lumia 2520, Nokia zamierza nadać nowy wymiar grom dla dzieci.

Obraz

Finowie chcą sprawić, aby gry dla najmłodszych czerpały z nowinek technicznych w urządzeniach przenośnych. Obecnie rozgrywka dla dzieci w smartfonach i tabletach jest mało urozmaicona i bardzo schematyczna. Nokia wraz z DreamWorks chcą to zmienić. Ich najnowsza gra Dragons Adventure, jest pierwszą taką pozycją.

Obraz

Gra stworzona została jako urozmaicenie nudnej podróży samochodem dla dziecka. Dragons Adventure korzysta z nawigacji i map Nokii (platforma HERE). Wystarczy podać cel podróży, a gra na tablecie, przy użyciu GPS i charakterystycznych punktów z okolicy (poczta, banki, zakręty), uatrakcyjni przejazd autem. Rozrywka korzystać będzie z rzeczywistych ulic, po jakich poruszać się będzie samochód. Co więcej, do gry zostanie przeniesiona także pogoda zza okna czy aktualne natężenie ruchu ulicznego. Aby młody gracz mógł w naturalny sposób zakończyć zabawę, a rodzice nie musieli walczyć z dzieckiem o zamknięcie aplikacji, Dragons Adventure kończy się wraz z dojechaniem do celu podróży. Rodzice za pomocą komend głosowych i tworzeniu wyzwań w grze, będą mogli wspólnie uczestniczyć w zabawie sterując aplikacją na Windows Phone 8. Wspólne wykonywanie misji i zdobywanie osiągnięć na pewno spodoba się dla wszystkich uczestników przejażdżki.

Dragons Adventure to świeże spojrzenie na gry dla dzieci. Nudna podróż samochodem zamieni się w fascynującą przygodę, zarówno dla młodych graczy, jak i ich rodziców. Wspólna wycieczka autem w pochmurny dzień dostarczy niesamowitych wrażeń i umili czas spędzony w samochodzie. Czekamy zatem na polską premierę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)