Nokia Lumia 530 kolejnym tanim smartfonem, który pomoże w sprzedaży Windows Phone

Nokia Lumia 525
Nokia Lumia 525

19.03.2014 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia Lumia 520 to najlepiej sprzedający się smartfon z systemem Windows Phone. To również urządzenie, które pozwoliło mobilnemu systemowi od Microsoftu zaistnieć na rynku sprzętów przenośnych. Wiemy również, że następca tego udanego modelu, Lumia 530 będzie zapewne dostępna wraz z premierą Windows Phone 8.1. Czy czeka nas kolejna fala taniej serii 5X0, która może ponownie zawojować rynek low-endów?

Lumia 520 swoją ceną i jakością sprawiła, że ten model stał się synonimem sukcesu Windows Phone w segmencie tanich urządzeń. Kolejny model 525, oprócz zwiększenia ilości pamięci do 1 GB, nie odróżniał się na tyle, aby przyćmić sukces swojej poprzedniczki. Ten cel może osiągnąć model 530, którego nazwa kodowa to Nokia Rock. Smartfon zapewne skorzysta z nowych możliwości platformy Windows Phone 8.1. Rezygnacja z fizycznych przycisków na rzecz ich ekranowych odpowiedników, może przynieść znaczące zmniejszenie kosztów produkcji. Plusem zapewne okaże się także możliwość instalacji aplikacji na kartach SD. Dzięki temu zabiegowi, klienci tanich urządzeń nie będą cierpieli na zbyt szybkie wyczerpywanie się pamięci wewnętrznej.

Nokia Lumia 525
Nokia Lumia 525

Lumia 530 mimo że jeszcze nie została oficjalnie zapowiedziana, a także nie znamy jej pełnej specyfikacji, może zawojować rynek, tak jak zrobił to model 520. Jeśli niska cena będzie oferowana razem z zadowalającą jakością, to Finowie mogą kolejny raz podbić serca użytkowników low-endów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (62)
Zobacz także