Nokia Situations ściszy telefon, gdy oglądamy film

Nokia Situations ściszy telefon, gdy oglądamy film

25.03.2011 13:29

Jedne z najciekawszych rzeczy, które robi obecnie Nokia, pojawiają się w ramach Nokia Beta Labs. Tam też opublikowana została własnie nowa wersja testowa bardzo interesującej aplikacji Nokia Situations.

Nokia Situations pomaga automatyzować zachowanie się telefonu w różnych sytuacjach. Możemy ręcznie zdefiniować sobie zdarzenia typu spotkanie, spanie, oglądanie telewizora czy zabawa z dziećmi i określić, jak telefon będzie się wtedy zachowywał.

Aplikacja pracująca w tle automatycznie wykryje, że siedzimy akurat w domu i oglądamy nowy odcinek Mody na sukces, lepiej więc dać nam spokój i odpowiedzieć na przychodzące telefony SMSem. Jak to ustali? Na podstawie kilku czynników, w tym godziny, lokalizacji pobieranej przez GPS lub bazującej na identyfikatorze nadajnika oraz wykryciu w otoczeniu określonych urządzeń dostępnych przez WiFi lub Bluetooth - dość oryginalna i wydaje się potencjalnie skuteczna koncepcja.

Nowa wersja 2.51 dostępna jest póki co wyłącznie dla Symbiana^3 i zawiera szereg poprawek zwiększających elastyczność aplikacji zarówno w zakresie wykrywania warunków otoczenia, jak i modyfikacji parametrów pracy telefonu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)