Nowa aktualizacja dla Xboksa One wreszcie umożliwia robienie zrzutów ekranu

Nowa aktualizacja dla Xboksa One wreszcie umożliwia robienie zrzutów ekranu

Nowa aktualizacja dla Xboksa One wreszcie umożliwia robienie zrzutów ekranu
10.03.2015 14:14

Microsoft po raz kolejny poszerza funkcjonalność konsoli Xbox One o opcje, których od premiery domagali się fani konsoli. Najnowsza aktualizacja systemu dodaje wreszcie między innymi możliwość robienia szybkich zrzutów ekranu, aby móc pochwalić się przed kolegami fajnymi momentami z gier, pokazać sceny z tytułów na wyłączność albo po prostu mieć jasne porównanie z PlayStation 4 w projektach wieloplatformowych.

Xbox One March Update Out Now

Teraz ewentualne różnice w rozdzielczości w różnych produkcjach będą od razu widoczne. Funkcja Share na PS4, służąca wyłapywaniu filmików oraz właśnie zrzutów ekranu, od premiery urządzenia jest jedną z najczęściej używanych i wielu posiadaczy najnowszego sprzętu Microsoftu (w tym recenzenci) głośno jej zazdrościło. Obecnie już zapisanie obrazu z gry to tylko kwestia dwukrotnego wciśnięcia świecącego na biało przycisku na środku pada oraz potwierdzenie operacji przyciskiem Y. Kolekcją zrzutów można w prosty sposób zarządzać z poziomu wbudowanej w system aplikacji Upload.

Z innych dodatków wypada wspomnieć o tym, że system podsuwa też potencjalnych przyjaciół (o podobnych zainteresowaniach) do dodania do listy, do tego jest opcja przedstawiania się wszystkim nie tylko za pośrednictwem pseudonimu sieciowego, ale po prostu z imienia i nazwiska, drobne ulepszenia przy pokojach rozmów, a także możliwość dobierania stopnia przezroczystości kafelków w ustawieniach systemu. Da się ponadto wyłączyć zbieranie informacji o komendach głosowych wykorzystywanych przy wyszukiwaniu treści, chociaż w Polsce Kinect ma ograniczoną funkcjonalność.

  • Sunset Overdrive
  • Screamride
[1/2] Sunset Overdrive

Aktualizacja powinna pobrać się automatycznie, a jeśli nie to zawsze można wymusić jej ściągnięcie w ustawieniach systemu. Warto przy okazji sprawdzić też czy w zakładce preferencji zezwoliliście na transmisję i przesyłanie DVR z gry, ponieważ w przeciwnym wypadku opcja łapania zrzutów ekranu po prostu będzie niedostępna. Jeżeli zaś chcecie wgrać sobie potem gdzieś obrazki z gier, by szerzej pochwalić się z nimi światu (np. za pośrednictwem OneDrive), należy także sprawdzić ustawienia prywatności, rzecz jasna z zezwoleniami na udostępnianie klipów z gier i zrzutów na czele oraz poza Xbox Live.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)