Nowa aktualizacja dla Xboksa One wreszcie umożliwia robienie zrzutów ekranu

Nowa aktualizacja dla Xboksa One wreszcie umożliwia robienie zrzutów ekranu10.03.2015 14:14
Nowa aktualizacja dla Xboksa One wreszcie umożliwia robienie zrzutów ekranu

Microsoft po raz kolejny poszerza funkcjonalność konsoli Xbox One o opcje, których od premiery domagali się fani konsoli. Najnowsza aktualizacja systemu dodaje wreszcie między innymi możliwość robienia szybkich zrzutów ekranu, aby móc pochwalić się przed kolegami fajnymi momentami z gier, pokazać sceny z tytułów na wyłączność albo po prostu mieć jasne porównanie z PlayStation 4 w projektach wieloplatformowych.

Xbox One March Update Out Now

Teraz ewentualne różnice w rozdzielczości w różnych produkcjach będą od razu widoczne. Funkcja Share na PS4, służąca wyłapywaniu filmików oraz właśnie zrzutów ekranu, od premiery urządzenia jest jedną z najczęściej używanych i wielu posiadaczy najnowszego sprzętu Microsoftu (w tym recenzenci) głośno jej zazdrościło. Obecnie już zapisanie obrazu z gry to tylko kwestia dwukrotnego wciśnięcia świecącego na biało przycisku na środku pada oraz potwierdzenie operacji przyciskiem Y. Kolekcją zrzutów można w prosty sposób zarządzać z poziomu wbudowanej w system aplikacji Upload.

Z innych dodatków wypada wspomnieć o tym, że system podsuwa też potencjalnych przyjaciół (o podobnych zainteresowaniach) do dodania do listy, do tego jest opcja przedstawiania się wszystkim nie tylko za pośrednictwem pseudonimu sieciowego, ale po prostu z imienia i nazwiska, drobne ulepszenia przy pokojach rozmów, a także możliwość dobierania stopnia przezroczystości kafelków w ustawieniach systemu. Da się ponadto wyłączyć zbieranie informacji o komendach głosowych wykorzystywanych przy wyszukiwaniu treści, chociaż w Polsce Kinect ma ograniczoną funkcjonalność.

  • Sunset Overdrive
  • Screamride
[1/2]
Sunset Overdrive

Aktualizacja powinna pobrać się automatycznie, a jeśli nie to zawsze można wymusić jej ściągnięcie w ustawieniach systemu. Warto przy okazji sprawdzić też czy w zakładce preferencji zezwoliliście na transmisję i przesyłanie DVR z gry, ponieważ w przeciwnym wypadku opcja łapania zrzutów ekranu po prostu będzie niedostępna. Jeżeli zaś chcecie wgrać sobie potem gdzieś obrazki z gier, by szerzej pochwalić się z nimi światu (np. za pośrednictwem OneDrive), należy także sprawdzić ustawienia prywatności, rzecz jasna z zezwoleniami na udostępnianie klipów z gier i zrzutów na czele oraz poza Xbox Live.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)