Nowa AutoMapa z LiveDrive! i Smart Routes

Nowa AutoMapa z LiveDrive! i Smart Routes

01.06.2010 21:47, aktualizacja: 01.06.2010 22:03

Pojawiła się nowa AutoMapa 6.5 i jak zapewnia producent, jest to jedna z największych aktualizacji programu w jego ponad siedmioletniej historii. Największej zmiany doczekał się system informacji o korkach AutoMapa Traffic, który oparty został na dwóch inteligentnych technologiach wyznaczania tras skracających czas dojazdu.

Z myślą o użytkownikach smartfonów i urządzeń nawigacyjnych posiadających dostęp do Internetu opracowano technologię LiveDrive! pozwalającą na otrzymywanie i wysyłanie bieżących informacji o korkach i utrudnieniach drogowych. Gdy nowa AutoMapa zorientuje się, że na trasie przejazdu tworzy się korek, LiveDrive! przeanalizuje sytuację i przeliczy, czy korzystniejsze będzie wyznaczenie tras alternatywnych, czy też zator powinien za chwilę zniknąć i warto nie zmieniać pierwotnej trasy.

Z myślą o użytkownikach posiadających urządzenia bez dostępu do Internetu opracowano technologię SmartRoutes, która wykorzystuje doświadczenia innych użytkowników dróg. Tworzy ona obraz sytuacji drogowej zarówno w miastach, jak i poza nimi. Rozwiązanie pozwala nie tylko na udostępnienie wszystkim użytkownikom nie tylko informacji o bieżącej sytuacji na drogach w trybie on-line, ale również umożliwia prognozowanie jej rozwoju w zależności od pory dnia i godziny oraz dnia tygodnia.

Aby zapewnić aktualność danych dla technologii SmartRoutes, AutoMapa przygotowała i udostępniła aplikację AM Center - narzędzie dla wszystkich urządzeń nawigacyjnych nie posiadających dostępu do Internetu pozwalające na wymianę informacji o ruchu drogowym. Dzięki AM Center urządzenia z AutoMapą 6.5 oraz jej przyszłymi wersjami, które nie posiadają możliwości bezpośredniej wymiany informacji z Internetem, będą mogłby być zasilane aktualnymi danymi.

Nowa AutoMapa to także odświeżony interfejs użytkownika, obsługa profili użytkownika oraz możliwość skorzystania z funkcji wysyłania wiadomości alarmowej SMS w celu uzyskania błyskawicznej pomocy w przypadku kryzysowej sytuacji na drodze. Osoba, której numer zostaje wprowadzony w AutoMapie jako ten, pod który należy wysłać prośbę o pomoc (ICE), otrzyma SMS z lokalizacją osoby potrzebującej pomocy. Wraz z wprowadzeniem rozwiązania In Case of Emergency, AutoMapa udostępnia jednocześnie funkcję "Jedź po pomoc", która pomaga jak najszybciej dotrzeć do najbliższego szpitala lub lekarza.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)