Nowa klawiatura i myszka Microsoftu nie pasują do brzydkiego Windows 10

Nowa klawiatura i myszka Microsoftu nie pasują do brzydkiego Windows 10

Nowa klawiatura i myszka Microsoftu nie pasują do brzydkiego Windows 10
17.03.2015 13:31

W Redmond nie powstaje wyłącznie Windows czy Office, Microsoft tworzy również sprzęt, w tym również myszki oraz klawiatury i trzeba przyznać, że wychodzi im to całkiem nieźle. Urządzenia nie tylko cechują się trwałością, ale również ciekawym designem. Tutaj wyróżnia się najnowszy zestaw Microsoft Designer Bluetooth Desktop, który powinien pasować nawet do dobrze wyglądającego biurka.

W sklepie Microsoftu pojawił zestaw Designer Bluetooth Desktop składający się z bezprzewodowej klawiatury i myszki. Podłączymy go nie tylko do komputera, ale także do tableta. Jak dobrze wiemy Windows 8/8.1, a także nadchodzący Windows 10 instalowany jest również na tabletach, w których obsługa z wykorzystaniem dotykowego ekranu sprawdza się przede wszystkim przy konsumpcji treści, ale nie przy jej tworzeniu.

Obraz

Oczywiście na rynku dostępne są urządzenia hybrydowe, często wyposażone w stacje dokującą z klawiaturą i touchpadem, ale niewielkie rozmiary klawiatury sprawiają, że napisanie chociażby dłuższego tekstu nie jest zbyt komfortowe. Najlepszym rozwiązaniem jest podłączenie zewnętrznego zestawu. To samo można powiedzieć również o laptopach bez pełnowymiarowej klawiatury. Po prostu klasyczna klawiatura nadal często zapewnia większy komfort pracy.

Wracając do zestawu Microsoft Designer Bluetooth Desktop, jak już wcześniej wspomnieliśmy można go podłączyć również do komputera PC. Jest to zestaw, który nie należy traktować jako alternatywę dla niewielkich klawiatur w tabletach hybrydowych, ale jako pełnoprawną klawiaturę i myszkę, konkurencję do innych podobnych zestawów.

Obraz

W przypadku klawiatury uwagę zwraca wykorzystanie powierzchni, niemal cała zajęta jest przez klawisze. Dzięki temu klawiatura wygląda naprawdę interesująco, ale ma to też wadę, dłonie będziemy musieli trzymać na twardym i niezbyt wygodnym biurku. Oczywiście Microsoft nie zapomniał o klawiaturze numerycznej, której to właśnie często brakuje w laptopach i w tabletach hybrydowych, a o jej zalecie przekonał się każdy kto musiał korzystać nawet z systemowego kalkulatora. Klawiatura posiada również dodatkowe klawisze funkcyjne, które ułatwią pracę z komputerem, skracając czas chociażby potrzebny na zmianę podstawowych systemowych ustawień.

Microsoft Designer Bluetooth Desktop składa się również z bezprzewodowej myszki, która podobnie jak klawiatura pozytywnie wyróżnia się na tle wielu konkurencyjnych produktów. Kształt myszki powinni docenić przede wszystkim osoby leworęczne, konstrukcja dostosowana jest zarówno dla osób prawo, jak i leworęcznych. Microsoft postawił na minimalizm, dzięki temu myszka dobrze komponuje się z klawiaturą.

Obraz

Warto wspomnieć o technologii BlueTrack, która poprzez wykorzystanie do przechwytywania ruchów myszy niebieskiej diody LED oraz szerokokątnej soczewki, ma zapewniać pracę na znacznie większej ilości powierzchni. Microsoft zapewnia, że baterię będziemy wymieniali co 6 miesięcy, co jest naprawdę dobrym wynikiem.

Zestaw Microsoft Designer Bluetooth Desktop kosztuje 99,95 dolarów i już teraz można składać zamówienia w sklepie Microsoftu. Myszkę możemy kupić oddzielnie za 29,95 dolarów. Klawiatura i mysz prezentują się naprawdę dobrze, ale czy warte są swojej ceny, oceńcie sami.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)