Nowa Opera Mini gotowa dla iOS‑a specjalnie z myślą o iPhonie 8

Nowa Opera Mini gotowa dla iOS-a specjalnie z myślą o iPhonie 8
Oskar Ziomek

07.09.2017 21:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Opera, najwidoczniej nie mogąc się odczekać premiery nowych iPhone'ów 12. września, postanowiła już teraz wydać aktualizację dla swojej przeglądarki Opera Mini, dostępnej właśnie dla systemu iOS. Aktualizacja przynosi zmiany, które opracowano specjalnie z myślą o nadchodzących smartfonach z jabłkiem w logo, choć oczywiście posiadanie najnowszego smartfona nie jest niezbędne, aby skorzystać z ich atutów.

Zmianami, o których mowa są przede wszystkim modyfikacje związane z interfejsem. To kolejny raz, gdy wizualne aspekty obsługi programu są dla Opery ważne, czego dano dowód również przy okazji ostatniej premiery komputerowej odmiany Opery Developer. Opera Mini ma być teraz wygodniejsza w użyciu: pasek adresu otrzymał nowe kolory i funkcje, dzięki którym z jego poziomu zmienimy teraz także wyszukiwarkę oraz zeskanujemy kody QR.

Obraz

Wygląd to jednak w tym przypadku nie jedyne zmiany. Kolejną nowością jest implementacja sztucznej inteligencji dbającej o to, by wiadomości wyświetlane na stronie głównej przeglądarki były przy każdym uruchomieniu inne, a jednocześnie zgodne z zainteresowaniami użytkownika. Oczywiście nie jest tutaj konieczna żadna konfiguracja – artykuły będą dobierane automatycznie na bazie analizy aktywności użytkownika w Sieci.

Jest jednak jedno ale, którym jest dostępność. Na ten moment rozwiązanie to ma działać między innymi w USA, Indiach, Ghanie, Nigerii i Indonezji, wkrótce trafić także do Pakistanu, Rosji i Bangladeszu, ale o Polsce w oficjalnej informacji nie ma na razie mowy.

Jest natomiast informacja o tym, że w razie potrzeby działanie sztucznej inteligencji będzie można lekko zmodyfikować, ręcznie wskazując na interesujące nas treści w innych językach. Konfiguracja ma być prosta, bo dostępna po przeciągnięciu palcem w lewo w górnej części strony startowej, gdzie znajdziemy przycisk pozwalający dodać nowe kraje źródłowe oraz tematykę interesujących użytkownika wiadomości.

Obraz

Co ciekawe, Opera nie zamierza na wymienionych wyżej zmianach poprzestać. Odświeżenie interfejsu to tylko początek zmian czekających Operę Mini dla iOS-a – czytamy w podsumowaniu informacji o aktualnym wydaniu. Jedną z najbliższych zmian ma być przywrócenie tapet oraz motywów kolorystycznych. Na ten moment nie są jednak zdradzane konkretne terminy.

Nawiązywanie do premiery iPhone'a 8 pozwala przypuszczać, iż Operze będzie zależeć na jak najszybszej implementacji zmian, jednak z drugiej strony wyraźnego związku między zmianą kolorystyki aplikacji, a premierą nowych smartfonów nie widać.

Najnowszą wersję Opery Mini można pobrać za pośrednictwem naszej bazy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)