Nowa wersja przeglądarki dla dzieci od KidZui

Nowa wersja przeglądarki dla dzieci od KidZui

18.11.2009 14:56

Pojawiła się nowa wersja KidZui - bezpłatnej przeglądarki, wyszukiwarki i "internetowego placu zabaw" dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Za pomocą przeglądarki dzieci mogą uzyskać dostęp do ponad 2 milionów gier, witryn, zdjęć i materiałów wideo zatwierdzonych i zatwierdzanych na bieżąco przez rodziców i nauczycieli - znacznie redukuje to konieczność ciągłego nadzoru nad tym, co pociechy robią w sieci. Aplikacja ma także rozbudowane możliwości społecznościowe, w szczególności pozwala dzieciom komunikować się i dzielić swoimi emocjami w oparciu o predefiniowany zestaw statusów, ikon, tagów i tapet.

Rodzice mogą w niezwykle prosty sposób wymieniać się treścią ze swoimi dziećmi, za pośrednictwem konta rodzica mogą też ustawić odpowiednie limity i skonfigurować adres e-mail, na który co tydzień otrzymają raport z sieciowej aktywności swojego dziecka. Zestaw możliwości aplikacji określony mianem KidConnect ma na celu wykorzystanie sieciowej aktywności zarówno rodziców, jak i dzieci, do zacieśnienia wzajemnych więzów i relacji.

Wersja 5.0 pozwala rodzicom skorzystać ze swojego konta na Facebooku, połączyć je z kontami innych zaprzyjaźnionych rodziców i pozwolić swoim dzieciom nawiązywać znajomości w ramach określonej przez rodziców społeczności. KidZui dostępne jest też w formie wtyczki do Firefoxa.

Angielską (niestety jedyną dostępną) wersję KadZui dla systemów Windows i Mac OS X pobrać można z naszego działu PROGRAMY -> Programy dla dzieci.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)