Nowa wersja Vuze - mniej znaczy więcej

Nowa wersja Vuze - mniej znaczy więcej

13.11.2009 15:57, aktualizacja: 13.11.2009 16:22

Użytkownicy Vuze, programu do wymiany plików w formie P2P znanego wcześniej pod nazwą Azureus, doczekali się dzisiaj sporej aktualizacji do wersji 4.3.0. Nie byłoby to znaczące wydarzenie, gdyby nie fakt że zmiany są istotne i dość... przewrotne.

Twórcy aplikacji idąc za głosami użytkowników postanowili skupić się na usunięciu zbędnych funkcji swojego dziecka i na znacznym podniesieniu prędkości i wygody działania. Jak można przeczytać na blogu, efektem tych działań jest Vuze 4.3.0, który względem poprzednika szybciej się uruchamia, zdecydowanie szybciej reaguje na poruszanie się po interfejsie i zużywa trzykrotnie mniej pamięci. Posprzątano także stronę prezentującą wyniki wyszukiwania usuwając z niej zbędne elementy i eksponując kolorem lub wielkością te najbardziej istotne. Zoptymalizowano także mechanizm integracji tej strony z wyszukiwarką, co znacznie zmniejszyło zużycie pamięci. Co więcej, całkowicie usunięto funkcję "Znajomi", która w rankingu najbardziej użytecznych elementów aplikacji znalazła się na szarym końcu. Twórcy doszli do wniosku, że zostawią mechanizmy społecznościowe takim serwisom jak Facebook, a sami opracują nowy mechanizm priorytetowego współdzielenia danych ze znajomymi bez konieczności tworzenia kolejnych tożsamości online. Między innymi z tego powodu zaleca się aktualizację aplikacji, od 1 grudnia uruchomione zostaną zmiany infrastrukturalne i funkcja Znajomych nie będzie już dostępna.

Szybki rzut okiem na nową wersję potwierdza, że zmiany te poszły w bardzo dobrym kierunku i faktycznie przyniosły zauważalne, wymierne efekty. Vuze, który mówiąc delikatnie nie należał do najszybciej działających aplikacji, dostał nagle skrzydeł. Wydaje się, że podobna zasada kroku wstecz przed dalszym marszem naprzód przydałaby się bardzo wielu innym aplikacjom, które od lat rozwijają swoje możliwości bez opamiętania na zasoby i zdrowy rozsądek.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)