Nowe Age of Empires we wrześniu – i tylko dla Windows (Phone) 8

Nowe Age of Empires we wrześniu – i tylko dla Windows (Phone) 8
26.08.2014 12:57
Nowe Age of Empires we wrześniu – i tylko dla Windows (Phone) 8

Fani porządnych gier strategicznych na pewno miło wspominają serię Age of Empires nieistniejącego już zespołu Ensemble Studios, którą wydawał Microsoft. Po latach tęgie głowy z Redmond doszły do wniosku, że skoro panuje moda na powrót do dawnych marek to na tej również warto spróbować jeszcze nieco zarobić i tym samym ujawniono oto projekt Age of Empires: Castle Siege. Gra tworzona jest przede wszystkim z myślą o sterowaniu dotykiem na urządzeniach z Windows Phone 8, ale pojawi się też w wersji dla Windows 8. Jak łatwo się domyślić, z pierwowzorem będzie miała niewiele wspólnego.

Powstające w zaciszu studia Smoking Gun Interactive dzieło zadebiutuje we wrześniu. Ponieważ w materiałach prasowych producent wspomina o ułatwiających życie mikrotransakcjach, najprawdopodobniej będziemy mieli do czynienia z tytułem w modelu Free-2-Play. Elementy strategiczne sprowadzono do minimum. Gracz ma za zadanie rozbudować własny zamek, równocześnie koncentrując się na gromadzeniu i szkoleniu wojska do obrony swojej twierdzy, jak również atakowania cudzych warowni. Dysponując odpowiednimi środkami będzie można posłać do boju znane postacie, jak przykładowo Ryszarda I Lwie Serce, a im więcej znajomych z Xbox Live wciągniemy do zabawy, tym lepiej dla naszego sojuszu. Sześć cywilizacji do wyboru zaoferuje raczej czysto kosmetyczne różnice, niż faktycznie odczuwalne zmiany w temacie rozgrywki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Podstawowy tryb zabawy przewiduje odtworzenie 10 historycznych bitew, przy czym wszystko ukazywane jest z mocnym przymrużeniem oka. Co ciekawe, słuch zaginął o zapowiedzianym na początku roku Age of Empires: World Domination, kontynuacji serii na smartfony oraz tablety od KLab Games. Warto także przy okazji przypomnieć, że Microsoft zamknął Age of Empires Online, porzucając próby odtworzenia klimatu z dawnych lat w produkcie typowo sieciowym. Hybryda MMO i RTS się nie przyjęła.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Trudno wyrokować czy bardziej zręcznościowe podejście do tematu w Castle Siege się przyjmie, choć fani pierwszych trzech gier z serii Age of Empires pewnie już dawno postawili na Microsofcie krzyżyk i tylko patrzą, co też firma jeszcze tutaj zepsuje. Byle nie zdecydowała się pójść z w stronę Electronic Arts, które po prostu zabiło Dungeon Keepera, wydając napędzanego zakupami potworka F2P. Zobaczymy po premierze...

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)