Nowe ICQ: Open Source i optymalizacja wystarczy, by wrócić do łask?

Nowe ICQ: Open Source i optymalizacja wystarczy, by wrócić do łask?

Nowe ICQ: Open Source i optymalizacja wystarczy, by wrócić do łask?
25.03.2016 14:52, aktualizacja: 25.03.2016 16:00

Pod koniec zeszłego roku ICQ, niezwykle popularnym niegdyś programem, który po przejęciu przez rosyjskie Digital Sky Technologies przez wiele lat nie był aktualizowany. To się właśnie zmieniło.

Od premiery ostatniej dużej aktualizacji ICQ minęły niemal 4 lata i trzeba przyznać, że Rosjanie przez ten czas nie próżnowali. Jak nietrudno się domyślić, prace dotyczyły przede wszystkim uwspółcześnienia programu i dodania do niego funkcji, które w przypadku komunikatorów uważamy w 2016 roku za standard.

Obraz

W przypadku wersji przeznaczonej na Windowsa (a warto zaznaczyć, że komunikator jest w pełni multiplatformowy) twórcy oprogramowania zaznaczają, że udało im się program istotnie zoptymalizować. Nie zabrakło oczywiście zaokrąglonych w górę wyliczeń: ICQ ma „działać” 8-krotnie szybciej. Ponadto zmniejszyć się ma także apetyt aplikacji na zasoby RAM.

Program został także dostosowany do Windowsa 10, oferuje ponadto usprawnienia w wideorozmowach i połączeniach głosowych. W pracach wykorzystywano multiplatformowe biblioteki Qt, dzięki czemu nowa wersja trafi w najbliższym także na OS X i Linuksa.

Co ważne, twórcy programu podążają za trendami i zdecydowali się na udostępnienie kodu źródłowego ICQ w repozytorium GitHub. Czy Open Source wystarczy by przywrócić chwalę popularnemu niegdyś komunikatorowi w roku 2016? Można się o tym przekonać po pobraniu ICQ z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)