Nowe oszustwo na Facebooku? Uważaj na takie reklamy

Kolejne oszustwo na Facebooku
Kolejne oszustwo na Facebooku
Źródło zdjęć: © GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett | SOPA Images
Karolina Kowasz

05.11.2021 15:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kanada jest jednym z najlepszych miejsc do życia na świecie. Doskonale zdają sobie z tego sprawę oszuści, którzy tylko czekają na możliwość pozyskania naszych danych i pieniędzy oferując pomoc w procedurach imigracyjnych.

O nowej fałszywej kampanii na Facebooku dowiedzieliśmy się dzięki wiadomości od jednej z naszych czytelniczek. Pani Paulina, zainteresowana możliwością wyjazdu za granice, postanowiła wziąć udział w całym procesie.

Reklama na Facebooku - wygląda na prawdziwą

Chęć wyjazdu za granicę należało zgłosić za pomocą formularza, jaki firma przygotowała na Facebooku. Reklama prowadzi do serwisu "Canada Direct". Kilka dni po wypełnieniu wniosku, kobieta odebrała telefon od osoby, która przedstawiła się jako przedstawiciel wspomnianej korporacji pomagającej w imigracji do Kanady.

Kampania oferująca wyjazd do Kanady
Kampania oferująca wyjazd do Kanady

W trakcie rozmowy, pracownik zadawał pytanie o kwestie karalności, ilość dzieci, zarobki oraz doświadczenie zawodowe. Do tego momentu nasza czytelniczka nie nabrała żadnych podejrzeń, bowiem tego rodzaju pytania są normalne w przypadku próby uzyskania zezwolenia na pobyt stały w Kanadzie.

Kiedy jednak mężczyzna poprosił ją o wpłacenie 3900 dolarów na rzecz rozpoczęcia procedury, kobieta nabrała podejrzeń, że ogłoszenie i działalność firmy może być oszustwem. Postanowiła zrezygnować z dalszego udziału w procesie i skontaktowała się z nami.

Zbyt piękne, by było prawdziwe

Krótkie poszukiwania szybko wskazały, że firma, która stoi za kampanią na Facebooku, nie zależy do zaufanych, jak możemy się dowiedzieć z oficjalnej strony Kanady. Co więcej, na serwisie Trust Pilot możemy znaleźć setki wpisów osób oszukanych w ramach kampanii prowadzonej na Facebooku.

Co więcej, na oficjalnej stronie rządowej Kanady, za pomocą której możemy wziąć udział w procedurze imigracyjnej, przestrzega przed tego rodzaju firmami. Wypełnienie prawdziwego formularza nie powinno nas nic kosztować, dodatkowo cały proces nie wymaga podania żadnych danych dotyczących naszych zdolności finansowych zanim podejdziemy do wypełnienia formularza.

Przestrzegamy naszych czytelników przed klikaniem w tego rodzaju reklamy. Mają one na celu wyłącznie wyłudzenie danych oraz pieniędzy od osób zainteresowanych wyjazdem z kraju. Jeżeli faktycznie interesuje nas emigracja, powinniśmy szukać informacji na temat obowiązujących procedur na oficjalnych stronach internetowych poszczególnych krajów bądź w ich placówkach dyplomatycznych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)