Nowe rozdanie w średniej półce Samsunga. Smartfon Galaxy A z wydajnym procesorem

Nowe rozdanie w średniej półce Samsunga. Smartfon Galaxy A z wydajnym procesorem

Nowe rozdanie w średniej półce Samsunga. Smartfon Galaxy A z wydajnym procesorem
17.09.2018 11:24, aktualizacja: 18.09.2018 09:25

Nowa strategia Samsunga ma przynieść zmiany w smartfonach ze średniej półki. Firma chce większy nacisk położyć na rozwój linii Galaxy A, która ma stać się atrakcyjniejszym wyborem i zacząć konkurować z urządzeniami chińskich producentów. Niebawem do sprzedaży ma trafić nowy Galaxy A z procesorem znanym z topowego Galaxy S9.

Plan przedstawiony przez DJ Koha, odpowiedzialnego za dział mobilny w Samsungu, zakłada wprowadzenie większych innowacji w smartfonach Galaxy A. Mają one częściej dostawać nowe funkcje, nawet jeśli te wcześniej nie trafiły do topowych modeli. Zmiany mają być spowodowane obawami Samsunga o spadek udziałów w średniej półce, w której coraz lepiej czują się chińscy producenci. Samsung wie, że nie jest Apple i nie może opierać swoich przychodów na sprzedaży wyłącznie flagowych smartfonów. Zwłaszcza, że pierwsza pozycja Samsunga na światowej liście liczby sprzedanych smartfonów osiągnięta została dzięki tańszym urządzeniom.

Serwis Sammobile informuje, że kolejny smartfon z linii Galaxy A otrzyma topowy procesor Snapdragon 845. Układ ten trafił do Galaxy S9 i Galaxy Note’a 9 w wersjach skierowanych na rynek amerykański. Możliwe, że wspomniany Galaxy A także pojawi się w dwóch wydaniach różniących się procesorem. Pierwsza wersja będzie posiadała Snapdragona 845, natomiast sercem drugiej będzie autorski Exynos.

Spodziewać można się się ekranu Infinity Display, dwóch kamer z tyłu, świetnej kamerki do selfie i metalowej obudowy. Najpewniej będzie to topowy smartfon w serii Galaxy A. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie zostanie zaprezentowany. Aczkolwiek nie wyklucza się, że zostanie wprowadzony do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Niestety, nie należy oczekiwać równie atrakcyjnej ceny jak w przypadku Xiaomi Pocophone’a, który za 1500 złotych oferuje Snapdragona 845. Najpewniej za Galaxy A z topowym Snapdragonem przyjdzie zapłacić 2000-2500 złotych. Tak, dla wielu dużych producentów smartfony z średniej-wyższej półki, to dziś modele wyceniane na wspomnianą kwotę. Z kolei flagowe smartfony zaczynają przekraczać granicę 4000 zł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)