Nowe smartfony LG będą niemal pozbawione ramek

Nowe smartfony LG będą niemal pozbawione ramek

Nowe smartfony LG będą niemal pozbawione ramek
04.11.2014 11:41, aktualizacja: 04.11.2014 15:09

Mimo iż firma Semiconductor Energy Laboratory ostatnio zaprezentowała dotykowy, elastyczny wyświetlacz Full HD, to na masową produkcję urządzeń wyposażonych w takie ekrany musimy jeszcze trochę poczekać. Natomiast obecnie producenci urządzeń mobilnych starają się stosować jak najcieńsze ramki, które pozwalają na umieszczenie większego wyświetlacza przy zachowaniu takich samych rozmiarów całego urządzenia. Dodatkowo wąskie ramki sprawiają, że smartfony czy też tablety wyglądają znacznie bardziej atrakcyjnie.

350127550506428353

Pod koniec sierpnia pisaliśmy o smartfonie Aquos Crystal. Cechą charakterystyczną tego stworzonego przez firmę Sharp modelu były bardzo wąskie ramki. Jednak cały efekt trochę psuł dolny, szeroki pasek plastiku. Tym razem za tworzenie ekranów o wyjątkowo smukłych ramkach wzięła się firma LG. Zaprezentowała ona 5,3-calowy wyświetlacz Full HD, który otoczony jest ramkami o grubości zaledwie 0,7 mm. Na zdjęciach bardzo dobrze widać, że takie rozwiązanie pozwala na stosowanie większych wyświetlaczy, przy zachowaniu takich samych rozmiarów samego urządzenia lub również zmniejszenie wymiarów samego smartfona przy zachowaniu identycznej przekątnej ekranu.

350127550506559425

Obecnie, gdy standardem w przypadku drogich modeli stał się ponad 5-calowy ekran, wąskie ramki, które pozwalają na zmniejszenie gabarytów urządzenia są jak najbardziej pożądane. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wykorzystaną przy tworzeniu ekranu technologię Noe Edge. Zapewnia ona wodoodporność i pyłoszczelność na szczelinie pomiędzy samym wyświetlaczem, a krawędzią.

LG już wcześniej pokazało, że potrafi tworzyć smartfony z wyjątkowo wąskimi ramkami. Jako przykład można podać model G3, w którym ekran zajmuje ponad 76% przedniego panelu. Trzeba przyznać, że dzięki temu G3 wygląda naprawdę atrakcyjnie. Jednak nie jest on wyznacznikiem możliwości południowokoreańskiej firmy, ponieważ już w tym miesiącu ma ruszyć produkcja ekranów z ramkami o grubości zaledwie 0,7 mm.

Wąskie ramki sprawiają, że smartfon wygląda nowocześniej i bardziej atrakcyjnie. Producenci obecnie starają się ciągle zmniejszać ich rozmiar. Jednak na urządzenia z bardzo wąskimi, prawie niewidocznymi ramkami jeszcze trochę poczekamy. Z drugiej strony dodatkowa warstwa pomiędzy ekranem, a krawędzią smartfona zapewnia lepszą ochronę podczas upadku. Przy bardzo wąskich ramkach, nawet upadek z niewielkiej wysokości może skończyć się tragicznie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)