Nowość w PKP Intercity. Bilety kupisz w nowy sposób

Nowość w PKP Intercity. Bilety kupisz w nowy sposób

Nowy sposób kupowania biletów w PKP Intercity
Nowy sposób kupowania biletów w PKP Intercity
Źródło zdjęć: © PAP
18.04.2023 11:49, aktualizacja: 18.04.2023 19:31

Aplikacja PKP Intercity oferuje nowy sposób płacenia za zakupione bilety. Zadowoleni z niego będą użytkownicy urządzeń z systemem iOS. To jednak nie koniec nowości, które przyniosła najnowsza wersja aplikacji.

PKP Intercity wprowadza nowości do swojej aplikacji mobilnej. Podróżujący otrzymają możliwość wybrania nowej metody płatności za zakupione bilety. Do tej pory można było korzystać z różnych metod, takich jak Blik czy Google Pay. Najnowsza wersja aplikacji na iOS wprowadza nową metodę płatności, jaką jest Apple Pay.

Nie jest to jednak jedyna nowość, którą wprowadzono do najnowszej wersji aplikacji PKP Intercity - Kupuj Bilety. Jak wynika z opisu najnowszej aktualizacji, wprowadzono też funkcję metastacji, która ma być dużym udogodnieniem dla podróżnych, szczególnie tych, którzy nie znają doskonale miejsca, do którego się udają.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy warto kupić kieszonkową klawiaturę Targus Folding Ergonomic Bluetooth Keyboard?

Metastacje to funkcjonalność, która pozwala na łatwiejsze odnajdywanie połączeń między dwoma miastami. Od teraz podróżny nie musi wpisywać dokładnej nazwy stacji, by wyszukać dane połączenie. Zamiast tego wystarczy, że wyszuka tylko miasta, w których rozpoczyna i kończy podróż.

Jak czytamy w opisie aktualizacji aplikacji PKP Intercity, aby system wyświetlił możliwe połączenia między Warszawą a Krakowem, wystarczy wpisać np. "Warszawa (dowolna stacja)", jako miejsce rozpoczęcia podróży i "Kraków (dowolna stacja)" jako miejsce jej zakończenia. Sprawi to, że wyświetlone zostaną wszystkie połączenia między dwoma miastami.

Funkcja ta ułatwi zakup biletów osobom, które nie znają dokładnego nazewnictwa stacji w danym miejscu lub którym zależy przede wszystkim na tym, by możliwie szybko dostać się do określonej miejscowości, bez względu na to, na której stacji miałby wsiąść i wysiąść.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)