Nowości HP - tablet z webOS i dwa smartfony

Nowości HP - tablet z webOS i dwa smartfony

Wojciech Cybulski
09.02.2011 23:13, aktualizacja: 22.08.2011 13:39

Podczas dzisiejszej konferencji firma HP zaprezentowała trzy nowe urządzenia mobilne, w tym długo oczekiwany tablet z systemem webOS.

Hewlett-Packard pokazał dziś światu tablet TouchPad i dwa smartfony - Veer oraz Pre3. Pierwsze z urządzeń ma być bezpośrednim konkurentem iPada. Tablet HP jak żywo przypomina swego konkurenta od Apple - ma 10-calowy ekran otoczony szeroką ramką i dysponuje szeregiem czujników takich jak akcelerometr, magnetometr czy żyroskop. Ponadto urządzenie wyposażone jest w kamerę do wideorozmów, 16 lub 32 GB wbudowanej pamięci i złącze microUSB oraz gniazdo słuchawkowe.

Bez wątpienia jednak najciekawszy w touchPadzie jest system operacyjny. Tablet pracuje pod kontrolą systemu webOS. Radzi on sobie bez problemu z wielozadaniowością, dodatkowo oferując atrakcyjne wizualnie efekty przejść między aktywnymi aplikacjami. Ponadto użytkownik ma dostęp do wideorozmów oraz może swobodnie korzystać ze swoich kont pocztowych - wbudowany klient obsługuje technologię "push e-mail", ponadto istnieje możliwość korzystania z komunikatora tekstowego i modułu do wysyłania wiadomości SMS. System posiada także wiele funkcji multimedialnych - obsługuje muzykę w formacie MP3, AAC, AAC+, eAAC+, AMR, QCELP i WAV oraz wideo zgodne z MPEG-4, H.263 lub H.264. Istnieje także możliwość pobierania filmów i programów telewizyjnych z HP Movie Store. Wbudowana przeglądarka internetowa oferuje pełne wsparcie najnowszych technologii webowych i jest wyposażona w Adobe Flash Player 10.1 w wersji beta. Praca biurowa także nie stanowi problemu dla webOS - mamy do dyspozycji wygodną klawiaturę ekranową i narzędzia takie jak Google Docs czy Box.net. HP podkreśla, że dla systemu webOS są już gotowe tysiące aplikacji i gier, zarówno darmowych jak i płatnych.

Nowości HP czeka wyjątkowo trudny start. Urządzenia debiutują bowiem w momencie, gdy rynek mobilny jest przesycony różnymi, konkurującymi produktami bazującymi na platformie Microsoftu, Apple i Google. Ponadto wkrótce czeka nas premiera nowego iPada i wysyp tabletów wyposażonych w system Android 3.0. TouchPad, Veer i Pre3 nie będą miały łatwego zadania i będą musiały zaciekle walczyć o uznanie użytkowników.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)