Nowości Sony na 2019: telewizory 4K HDR, głośniki EXTRA BASS i zaawansowane aparaty fotograficzne

Nowości Sony na 2019: telewizory 4K HDR, głośniki EXTRA BASS i zaawansowane aparaty fotograficzne
Nowości Sony na 2019: telewizory 4K HDR, głośniki EXTRA BASS i zaawansowane aparaty fotograficzne
Redakcja

21.02.2019 19:02, aktual.: 25.02.2019 17:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Budapeszcie, jednej z najpiękniejszych stolic Europy, Sony zaprezentował najnowsze produkty na rok 2019. Niebawem do skleów trafią nowe Telewizory 4K HDR z linii Bravia, głośniki EXTRA BASS i nowe aparaty cyfrowe. W Budapeszcie można było przetestować także system 360 Reality Audio. Wiele z tych produktów można było zobaczyć już na CES w Las Vegas, ale pierwszy raz zawitały do Europy.

Ciesz się najwyższą jakością obrazu

Podczas konferencji Sony przedstawiło innowacyjną serię telewizorów OLED4K HDR BRAVIA MASTER Series AG9 (55, 65 i 77 cali), wyróżniających sięsmukłością: ich grubość po zamontowaniu na ścianie jest w przybliżeniu opołowę mniejsza niż poprzednich modeli. Zapewnia to harmonijny wyglądtelewizora w każdym wnętrzu. Modele z tej serii wyposażono w procesorobrazu X1 Ultimate. Unikatowa technologia sterowania panelem PixelContrast Booster™ zapewnia żywą i wierną reprodukcję pełnej skalijasności: od najgłębszej czerni po najjaśniejsze fragmenty. TechnologiaAcoustic Surface™ Audio+ sprawia, że dźwięk dobiega wprost z ekranu,tworząc harmonijną całość z obrazem i zapewniając spójny efektprzestrzenny. Telewizor może też pełnić funkcję głośnika centralnego2 i jestzgodny z najnowszym formatem audio Dolby Atmos.

Tryb kalibracji aplikacji Netflix w telewizorach BRAVIA MASTER Seriespozwala oglądać materiały rozrywkowe z serwisu Netflix dokładnie tak, jakwyobrażali to sobie ich twórcy. Telewizory te są również objęte programemcertyfikacji IMAX Enhanced. Wprowadzono go w wyniku współpracyinżynierów Sony z firmami IMAX i DTS oraz twórcami treści, aby zapewnićwierny przekaz twórczych wizji i zamysłów.

Nowości Sony na 2019: telewizory 4K HDR, głośniki EXTRA BASS i zaawansowane aparaty fotograficzne
Nowości Sony na 2019: telewizory 4K HDR, głośniki EXTRA BASS i zaawansowane aparaty fotograficzne

Poznaj nowe sposoby na cieszenie się muzyką dzięki 360 Reality Audio

Aby wspierać twórcze wykorzystanie swoich technologii przez artystów,Sony wprowadza rozwiązanie 360 Reality Audio, które stanie się źródłemnowych doznań muzycznych. Tworzy ono „pola dźwiękowe” sprawiającewrażenie, że dźwięk dobiega ze wszystkich kierunków. Te nowe doznaniaprzekładają się na nieznane dotąd możliwości odbioru muzyki i uzupełniająbogactwo dźwięku o wysokiej rozdzielczości (Hi-Res Audio) oraz znakomitąfunkcjonalność, której przykładem jest opracowana przez Sony technologiaredukcji zewnętrznego hałasu.

Rozwiązanie 360 Reality Audio opiera się na technologii obiektowegodźwięku przestrzennego, pozwalającej uzupełniać źródła dźwięku — głoswokalistów, chórki, dźwięk instrumentów itp. — informacjami o ichrozmieszczeniu (odległości i kącie). W rezultacie w 360-stopniowejprzestrzeni otaczającej słuchacza powstaje trójwymiarowe pole dźwiękowe,w którym można dowolnie rozmieszczać różne dźwięki i składniki muzyki.Zapewnia to bogate i intensywne przeżycia muzyczne, jak podczaskoncertów na żywo. Materiały zgodne z tą technologią będą produkowanewe współpracy z najważniejszymi wytwórniami fonograficznymi iudostępniane za pośrednictwem serwisów muzycznych.

Spraw, aby każda uroczystość była niezapomniana dzięki nowymgłośnikom o wysokiej mocy

Doświadcz emisji dźwięku i światła we wszystkich kierunkach (360°) wraz zidealnymi do zabawy w plenerze pięcioma nowymi produktami audio o dużejmocy: zestawami muzycznymi MHC-V82D, MHC-V72D, MHC-V42D i MHC-V02 oraz głośnikiem GTK-PG10.

Dzięki emisji dźwięku we wszystkich kierunkach i nowej technologii Jet BassBooster wiele z zaprezentowanych modeli pozwala nagłośnić nawet dużeprzestrzenie. Technologia Jet Bass Booster, zastosowana w zestawachV82D, V72D, V42D i V02, zapewnia wyraźny, głęboki i donośny bas,dobiegający ze specjalnie ukształtowanego, zwężającego się fonowodu wgłośniku. Taka konstrukcja przyspiesza przepływ powietrza, w wyniku czegobas zyskuje większą energię i zasięg.

Zestawy V82D i V72D są wyposażone w system emisji we wszystkichkierunkach (360°), wywołujący wrażenie całkowitego otoczenia dźwiękami.Każdy głośnik zawiera tylne jednostki wysokotonowe, jednostki ustawionepod kątem oraz system Spread Sound Generator, zapewniający spójnąpercepcję dźwięku z każdego miejsca na parkiecie.

W zestawach V82D, V72D i V42D dodano także opracowany przez Sony trybLIVE SOUND, pomagający przywołać wspomnienia z koncertu ulubionychwykonawców. Dzięki cyfrowemu przetwarzaniu sygnału tryb ten rozszerzascenę dźwiękową i wytwarza trójwymiarowe brzmienie, zapewniającesłuchaczowi bliski kontakt z muzyką.

[h2]Wprowadź imprezę na wyższy poziom wraz z mocnym brzmieniemSony EXTRA BASS[/h2]Poczuj głęboki dźwięk głośnika dzięki odświeżonej ofercie bezprzewodowychgłośników EXTRA BASS, wprowadzającej przenośne modele SRS-XB12,SRS-XB22 i SRS-XB32 oraz nowy głośnik o dużej mocy GTK-XB72. ModeleXB22 i XB32 wyposażono w pełnozakresowe głośniki stereofoniczne orazdwie membrany bierne, których zadaniem jest uwydatnianie najniższychdźwięków i wzmocnienie basu dobiegającego z niedużej obudowy. Podobnyefekt zapewnia pojedyncza membrana bierna w modelu XB12. Głośnik XB72ma większą obudowę. Wbudowane w nią duże jednostki niskotonowewytwarzają mocniejszy bas i szersze pole dźwiękowe.

Tryb LIVE SOUND, dostępny teraz w modelach XB22, XB32 i XB72,rozszerza zasięg emisji dźwięku i zapewnia trójwymiarowy odbiór muzyki,zupełnie jak podczas występu na żywo. Efekt ten uzyskuje się dziękiumieszczonym pod kątem głośnikom oraz cyfrowemu przetwarzaniusygnału. Nowe modele najlepiej sprawdzają się przy słuchaniu gatunkówmuzycznych z dużą dawką basu, takich jak hip-hop, dance czy rap.

Uchwyć wyjątkowe chwile z aparatami Sony

Sony pokazało również dobrze znane i cenione pełnoklatkowe aparatybezlusterkowe z serii α9 i α7, otwierające nowe możliwości ekspresjiwizualnej. Na stoisku znalazła się także pełna oferta obiektywów dopełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych, w tym rodzina G Master,oraz prace zawodowych fotografów.

System mocowania typu E jest szeroko wykorzystywany w aparatachfotograficznych i kamerach. Firma Sony systematycznie rozszerza swojąofertę o produkty, które pozwalają wykorzystać wiele z tychobiektywów. Na stoisku Sony prezentowane są aparaty cyfrowe z rodzinyα (zgodne z obiektywami z mocowaniem typu E przeznaczonymi do matryc wformacie pełnoklatkowym i APS-C), kamera XDCAM na karty pamięci orazprofesjonalna kamera kinowa CineAlta VENICE.

Dodatkowo, Sony zaprezentowało najnowszy aparat bezlusterkowy α6400Mirrorless Camera wyposażony w funkcje Real-time Eye Autofocus, Real-time Tracking and World’s Fastest Autofocus.

Zwarty, lekki korpus APS-C α6400 został wyposażony w wiele najbardziejzaawansowanych technologii Sony, pochodzących z modelipełnoklatkowych. Wyróżnikami nowego aparatu są najszybszy na świeciesystem AF, ustawiający ostrość w 0,02ii sekundy, oraz nowe,zaawansowane funkcje „Real-time Eye Autofocus” i „Real-time Tracking”.Urządzenie umożliwia zdjęcia seryjne z szybkością do 11 kl./siv iautomatyką AF/AE, a jego wyposażenie obejmuje między innymi procesorobrazu BIONZ X nowej generacji, zapewniający doskonałą jakość obrazu,funkcję nagrywania filmów 4Kvi oraz odchylany o pełne 180° ekrandotykowy LCD. Nowy model Sony będzie więc znakomitym narzędziempracy dla wszystkich twórców: od zawodowców po autorów wideoblogów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także