Nowości w portalu dobreprogramy - alternatywy dla Frapsa

Nowości w portalu dobreprogramy - alternatywy dla Frapsa

02.06.2012 07:18, aktualizacja: 17.04.2013 23:18

W tym tygodniu do naszego katalogu programów trafiło wiele interesujących aplikacji stanowiących ciekawą alternatywę dla popularnego Frapsa. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy.

Free Screen Video Recorder to darmowy i w pełni funkcjonalny program służący do nagrywania sekwencji wideo z ekranu pulpitu. Za jego pomocą możemy nagrywać wszystkie czynności, które wykonujemy na pulpicie systemu operacyjnego. Idealnie nadaje się do tworzenia wideo-poradników, demonstracji oraz różnych prezentacji szkoleniowych. Program pozwala w łatwy sposób nagrywać sekwencję wideo z całego pulpitu lub jego dowolnego obszaru, a także z wybranego obiektu i aktywnej aplikacji znajdującej się na ekranie monitora. Oprócz tego Free Screen Video Recorder umożliwia wykonywanie zrzutów ekranu z całego pulpitu lub z dowolnego jego obszaru. Ponadto pozwala wykonać wysokiej jakości zdjęcie aktywnej aplikacji i wybranego obiektu. Po przechwyceniu obrazu automatycznie uruchomi się wbudowany edytor, w którym możemy zmienić rozmiar wykonanego zrzutu ekranu, a także zapisać go do pliku, schowka systemowego lub wydrukować bezpośrednio z poziomu programu.

SCREEN2EXE to bezpłatny program do nagrywania sekwencji wideo z ekranu pulpitu. Aplikacja pozwala na przechwytywanie obrazu w najwyższej jakości, korzystając z wbudowanej technologii TrueColor. Przy użyciu programu możemy łatwo i szybko stworzyć dowolne prezentacje lub wideo-poradniki. W aplikacji znajdziemy również przydatne narzędzie Frame Optimizing do optymalizacji pliku wideo i zmniejszania jego rozmiaru na dysku twardym. Natomiast w dołączonym edytorze, użytkownicy mogą do modyfikowanego filmu dodawać różne teksty, obrazki, a także zastosować rozmaite efekty specjalne. SCREEN2EXE pozwala na przechwytywanie całego ekranu monitora lub jego wybranego fragmentu. Po wykonaniu procesu nagrywania, program wyświetla dokładny rozmiar i czas trwania nagranego materiału wideo, którego możemy następnie zapisać na dysku twardym lub dokonać w nim drobnych modyfikacji przy użyciu specjalnego edytora.

Warto przypomnieć, że w naszym katalogu znajduje się również odpowiedni dział Przechwytywanie wideo, w którym znajdziecie mnóstwo przydatnych aplikacji do nagrywania sekwencji wideo z ekranu pulpitu. Wszystkich zainteresowanych użytkowników zapraszamy do przetestowania znajdujących się tam aplikacji!

Poza wyżej wymienionymi programami proponujemy zwrócenie uwagi również na kilka innych nowości jakie pojawiły się na naszym portalu w bieżącym tygodniu: ELISOFT Faktury 2012 - to bardzo dobra i darmowa aplikacja do fakturowania, umożliwiająca wygodne dokumentowanie wszelakich transakcji sprzedaży oraz zakupu, Citavi Free - to darmowe narzędzie do zarządzania bibliografią i organizacji wiedzy, HWMonitor - jest niewielkim i bardzo prostym w obsłudze narzędziem do monitorowania podstawowych parametrów pracy bazowych komponentów komputera, EassosRecovery Free - to profesjonalne narzędzie do odzyskiwania utraconych danych na komputerze.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)