Nowości w portalu dobreprogramy — programy antywirusowe

Nowości w portalu dobreprogramy — programy antywirusowe

29.07.2012 11:38, aktualizacja: 17.04.2013 23:18

Szukacie sposobów na zabezpieczenie systemu operacyjnego przed wirusami i innymi zagrożeniami z Internetu? Obawiacie się groźnego i niezwykle szkodliwego robaka lub rootkita? Skorzystajcie z najnowszych programów antywirusowych, które pojawiły się w naszej kategorii Programy antywirusowe.

Kingsoft Antivirus to bezpłatny program antywirusowy chińskiej firmy Kingsoft, służący do ochrony systemu operacyjnego przed różnymi zagrożeniami z sieci. Program umożliwia skanowanie systemu operacyjnego nie tylko korzystając z silnika Cloud Engine (działającego w chmurze), ale również z silnika działającego lokalnie. Oprócz tego znajdziemy w nim jeszcze dwa silniki skanujące – System Repair Engine (silnik naprawczy) i KSC Cloud Heuristic Engine (skanowanie heurystyczne). Kingsoft Antivirus oparty został na technologii Cloud (tzw. chmura) co oznacza, że niemal wszystkie jego procesy, zasoby i inne elementy przeniesione są na zewnętrzne serwery. W tym wypadku program antywirusowy zużywa niewielką ilość pamięci i mocy obliczeniowej, powodując wzrost szybkości jego funkcjonowania. Do zabezpieczenia komputera, Kingsoft Antivirus oferuje szereg dostępnych modułów umożliwiających między innymi blokowanie wirusów i innych zagrożeń z Internetu, zabezpieczanie pamięci masowych USB, a także podczas odtwarzania strumieni wideo w trybie online.

VIPRE Antivirus to program antywirusowy zabezpieczający komputer przed wirusami i innym złośliwym oprogramowaniem. Program dogłębnie skanuje, wyszukuje i blokuje wszystkie ukryte złośliwe aplikacje i procesy, które zagrażają bezpieczeństwu użytkownika. Poza tym dokładnie skanuje nie tylko pliki, ale również aktywne usługi sieciowe i alternatywne strumienie danych (ADS). VIPRE Antyvirus charakteryzuje się szybkością i skutecznością podczas skanowania dysku twardego oraz niewielkim zużyciem zasobów systemowych podczas wykonywania wielu operacji. Monitoruje w czasie rzeczywistym cały komputer i zabezpiecza go przed złośliwym oprogramowaniem oraz innymi zagrożeniami typu Zero-day. Korzysta z wielu różnych metod wykrywania i skanowania systemu operacyjnego, w tym między innymi analizuje komputer metodą heurystyczną i behawioralną. VIPRE Antivirus został wyposażony w nowoczesny technologię do zwalczania wirusów, programów szpiegowskich, rootkitów, botów oraz koni trojańskich.

Poza programami antywirusowymi, proponujemy zwrócenie uwagi również na inne, nie mniej interesujące nowości, które pojawiły się w naszym portalu: SMath Studio bezpłatny i rozbudowany kalkulator do wykonywania różnych obliczeń matematycznych, przeliczania formuł oraz pisania dowolnego tekstu, Everything niezbędne narzędzie administracyjne przeznaczone dla każdego użytkownika, służące do wyszukiwania plików i katalogów na komputerze, JTHTML to niewielki edytor (X)HTML, CSS, JavaScript, PHP i SQL, który charakteryzuje się wsparciem dla HTML 5 i CSS 3, PicPick bezpłatny program służący do modyfikowania plików graficznych i wykonywania zrzutów ekranowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)