Nowości w portalu dobreprogramy — programy dla pisarzy

05.05.2012 06:30, aktual.: 17.04.2013 23:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tym razem do naszej bazy programów trafiły aplikacje adresowane do pisarzy, scenarzystów, publicystów i autorów rozmaitych tekstów. Gorąco zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z nimi.

Final Draft to obecnie najpopularniejszy program do pisania scenariuszy, spektakli teatralnych i innych artykułów. Aplikacja posiada prosty i czytelny interfejs, w którym znajduje się wygodny w obsłudze edytor tekstowy, przystosowany do niemal każdego rodzaju tekstu. Chcąc korzystać z Final Draft nie musimy znać zasad tworzenia scenariuszy lub innych skryptów tekstowych. Aplikacja automatycznie przekształci i dostosuje napisany tekst lub skrypt do standardów branżowych. W Final Draft znajdziemy też mnóstwo gotowych szablonów zawierające fragmenty scenariuszy, skryptów i innych rodzajów tekstów. Oprócz tego posiada też specjalny syntezator mowy do odczytywania tekstu i funkcję do wyszukiwania synonimów (wyrazów bliskoznacznych), a także oferuje szereg innych przydatnych narzędzi umożliwiające m.in.: podświetlania wydzielonego fragmentu tekstu różnymi kolorami oraz sprawdzanie pisowni i ortografii w różnych językach.

PageFour to niewielkie i zarazem bardzo przydatne narzędzie wspomagające w pisaniu książek, scenariuszy, nowel i innych artykułów. Aplikacja jest adresowana do kreatywnych pisarzy, dziennikarzy oraz publicystów. Program umożliwia pracę nad kilkoma tekstami i artykułami w tym samym czasie, a także pozwala na drukowanie rękopisów i innych dokumentów w różnych formatach. PageFour to fantastyczne narzędzie dla każdego pisarza. Wszystkie narzędzia pracy zostały w taki sposób rozmieszczone, że jego obsługa nie powinna sprawiać żadnych problemów. PageFour pozwala na szybkie wykonywanie zrzutów ekranowych z utworzonego bądź modyfikowanego tekstu, sprawdzanie pisowni i gramatyki, importowanie dokumentów z innych formatów, a także wyszukiwanie słów kluczowych oraz pełnych zdań w artykułach. Dodatkowo posiada intuicyjny interfejs użytkownika, składający się z wygodnego edytora tekstowego i opcji do zarządzania poszczególnymi plikami oraz dokumentami.

Poza aplikacjami przeznaczonymi dla pisarzy i scenarzystów, proponujemy zwrócenie uwagi również na inne interesujące nowości w naszej bazie plików: Anvi Smart Defender - to bezpłatne oprogramowanie zapewniające skuteczną ochronę całego komputera przed wszelkimi zagrożeniami z Internetu, CrossDJ Free – użyteczny program przeznaczony do miksowania dźwięków i muzyki na komputerze, Google Drive - niewielka aplikacja, pełniąca funkcję klienta wirtualnego dysku oferowanego w ramach usługi o tej samej nazwie, Stellar Phoenix Windows Data Recovery - zaawansowane oprogramowanie przeznaczone do odzyskiwania danych z dysku twardego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)