Nowy edytor wideo w YouTube

Nowy edytor wideo w YouTube

Wojciech Cybulski
17.06.2010 08:07

Bez większego rozgłosu Google dodał do YouTube nowy edytor wideo, który pozwala łączyć zgromadzone w serwisie klipy w jeden materiał video.

Nowy edytor nie zastąpi bardziej zaawansowanych programów do montażu wideo, jednak jego możliwości powinny zadowolić początkujących użytkowników. W nowym edytorze możemy połączyć kilka klipów wideo w jeden dłuższy, mamy także możliwość wycięcia z nagrań wybranych scen. Zakładka audio pozwala nam natomiast na dodanie do tworzonego filmu podkładu dźwiękowego. Interfejs edytora jest bardzo prosty w obsłudze - wszystkie operacje wykonuje się poprzez mechanizm "przeciągnij i upuść", a dostępne funkcje zostały opisane czytelnymi symbolami. Po zakończeniu pracy z edytorem dokonujemy publikacji utworzonego filmu - proces ten przebiega identycznie, jak wgrywanie nowego klipu do YouTube. Musimy opisać i sklasyfikować nasze dzieło oraz przypisać mu słowa kluczowe. W związku z faktem, że edytor działa w chmurze obliczeniowej Google, cały proces tworzenia i publikowania filmu przebiega całkiem sprawnie.

Udostępniony edytor posiada anglojęzyczny interfejs - należy oczekiwać, że w najbliższym czasie Google przygotuje lokalizacje dla regionalnych wersji serwisu YouTube.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)