Nowy efektywny rejestrator jazdy - LogR - w modelu Civic Type R

Nowy efektywny rejestrator jazdy - LogR - w modelu Civic Type R

fot. Materiały Prasowe Honda
fot. Materiały Prasowe Honda
Redakcja
26.11.2020 15:17, aktualizacja: 26.11.2020 22:22

Honda wprowadziła do modelu Civic Type R z roku modelowego 2020 nowy, efektywny rejestrator danych, zapewniający kierowcom możliwości śledzenia i poprawy osiągów podczas jazdy. Dostępna w App Store aplikacja Honda LogR komunikuje smartfon kierowcy z komputerem pokładowym i czujnikami samochodu, dostarczając dane do analizy stylu jazdy. Zachęca ona tym samym do bardziej płynnego i bardziej efektywnego prowadzenia pojazdu zarówno po torze, jak i po drogach.

Rejestrator Honda LogR, zastosowany w poliftingowym modelu Civic Type R w wersji GT i Sport Line, posiada trzy główne funkcje: monitor osiągów, tryb rejestracji parametrów oraz tryb automatycznej oceny. Po skomunikowaniu systemu ze smartfonem, na którym zainstalowano aplikację LogR, na ekranie dotykowym Civica Type R wyświetlane są dane monitora wydajności. Pozwalają one kierowcy obserwować – w czasie rzeczywistym – parametry pojazdu, które następnie rejestrowane są celem późniejszych analiz osiągów.

2020 Honda Civic Type R LogR Performance App

Informacje z monitora wydajności obejmują wskazanie biegu, temperaturę płynu chłodzącego i oleju, ciśnienie oleju, ciśnienie atmosferyczne i temperaturę powietrza pobieranego do układu dolotowego silnika oraz aktualny tryb jazdy (Comfort, Sport lub + R). Kierowcy mogą również wybierać pomiędzy widokiem "G-Meter", który wskazuje przyspieszanie, hamowanie i pokonywanie zakrętów na wykresie kołowym lub widokiem "3D", zapewniającym bieżący podgląd samochodu w ruchu i jego zachowań, takich jak nurkowanie, przechyły nadwozia czy podatność na schodzenie z kursu.

Tryb rejestracji parametrów (Log Mode) wykorzystuje 15 rodzajów danych, które przechwytywane są przez wewnętrzne czujniki samochodu, aby pomóc kierowcy w osiągnięciu najlepszego możliwego czasu okrążenia na torze. Gromadzone parametry obejmują przyspieszenie, hamowanie i siły przeciążenia na zakrętach, które – w połączeniu z danymi lokalizacji GPS – zapewniają kompleksowy przegląd okrążeń. Oznaczony kolorami plan okrążenia pokazuje gdzie można poprawić prowadzenie pojazdu, aby uzyskać płynną, kontrolowaną jazdę i skrócić czasy przejazdów o kilka sekund. Lokalizator GPS może również zapisywać punkty linii startu i mety mierzonego okrążenia toru, co pozwoli użytkownikom porównać zapisane wyniki z późniejszymi danymi.

Funkcja automatycznej oceny (Auto Score) działa za każdym razem, gdy aplikacja Honda LogR jest w użyciu. Monitoruje ona sygnały wejściowe dla czterech kluczowych parametrów: przyspieszania, zwalniania, skręcania i jazdy po linii prostej. Dla każdego z sygnałów wejściowych jest generowany wynik, który wykorzystywany jest do porównania stylu jazdy użytkownika z wbudowanym w aplikację algorytmem korzystającym z bazy danych działu badawczo-rozwojowego Hondy. Pomaga to określić gdzie można usprawnić prowadzenie samochodu. Kierowcy mogą również prześledzić wcześniejsze podróże, aby oceniać postępy w stylu jazdy. Ten tryb zachęca do płynnego prowadzenia samochodu podczas rutynowej, codziennej jazdy, a nie do poprawiania najlepszych czasów okrążenia.

Dzięki dostępowi do komputera pokładowego Civica Type R, Honda LogR może dostarczyć o wiele więcej szczegółów niż inne dostępne aplikacje rejestrujące tylko osiągi. Podczas jazdy, cała interakcja z rejestratorem Honda LogR odbywa się poprzez centralny wyświetlacz dotykowy. Ze względów bezpieczeństwa, zarówno tryb Log, jak i Auto Score oferują bardziej dogłębną analizę – z wykorzystaniem danych z poprzednich jazd, osiągami i odtworzeniami przejazdów z map Google – tylko poprzez aplikację na smartfon, gdy samochód nie znajduje się w ruchu.

Honda podniosła atrakcyjność oferty wielokrotnie nagradzanego Civica Type R, wprowadzając do niego szereg udoskonaleń oraz dodajac dwie nowe wersje modelu na rok 2020 – Limited Edition i Sport Line. Każda z nich bazuje na dynamicznych możliwościach standardowego Type R GT, oferując jednak inny styl i charakterystykę osiągów, co jeszcze bardziej zwiększa atrakcyjność cenionego hatchbacka Hondy. Skorzystaj z linku https://www.honda.pl/cars/new/civic-type-r/overview.html, aby zapoznać się z nowościami serii Type R z roku modelowego 2020.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)