Nowy i zaawansowany Apple Watch ma poważny problem ze... zmianą czasu

Nowy i zaawansowany Apple Watch ma poważny problem ze... zmianą czasu

Nowy i zaawansowany Apple Watch ma poważny problem ze... zmianą czasu
09.10.2018 22:00, aktualizacja: 11.10.2018 14:15

Apple Watch series 4 podczas przejścia na czas letni lub zimowy powinien automatycznie ustawić prawidłową godzinę. Otóż funkcja, która dostępna jest w każdym nowym smartfonie czy smartwatchu, w przypadku drogiego zegarka Apple ma spore problemy z poprawnym działaniem.

W Australii miała miejsce zmiana czasu. Większość nowoczesnych urządzeń automatycznie zmieniło godzinę. Zrobił to także nowy Apple Watch, ale u części jego użytkowników proces zakończył się niespodziewaną serią restartów.

Felerna tarcza Infograph Modular, źródło: 9to5mac.com
Felerna tarcza Infograph Modular, źródło: 9to5mac.com

Problematyczna okazała się nowa tarcza Infograph Modular, która na osi dnia wyświetla na bieżąco dane o aktywności fizycznej. Każda godzina jest opatrzona informacją o liczbie spalonych kalorii, czasie trwania ćwiczeń i wykonaniu celu na nogach. Podczas zmiany czasu, gdy zegarek automatycznie przestawił się o godzinę do przodu, oprogramowanie Apple Watcha nie było w stanie sobie poradzić z powstałą luką na osi aktywności. Smartwatche z ustawioną tarczą Infograph Modular zaczęły reagować restartem. Był to dopiero początek problemów, bowiem po ponownym uruchomieniu, Apple Watch ładuje ostatnią aktywną tarczę. W związku z tym wczytywana była pechowa tarcza Infograph Modular, co prowadziło do kolejnego restartu i tak aż do wyczerpania energii w akumulatorze.

Niektórzy użytkownicy poradzili sobie korzystając z aplikacji Watch na iPhone’ach, która umożliwia zarządzenie zegarkiem i usunięcie wadliwej tarczy. Natomiast jeśli zmiana ustawień z poziomu smartfonu nie była możliwa, to pozostawało czekać do następnego dnia. Gdy na osi czasu nie pojawiała się już żadna luka, to Apple Watch wracał do normalnej pracy.

Niebawem powinna zostać wydana łatka, która usunie opisywany błąd. Obecne informacje wskazują, że problem występuje wyłącznie przy korzystaniu z tarczy Infograph Modular. Nie jest ona dostępna na starszych Apple Watchach, więc ich użytkownicy nie powinni obawiać się ewentualnych problemów podczas zmiany czasu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)