Nowy iPhone SE: solidną metalową konstrukcję zastąpi szkło?

Nowy iPhone SE: solidną metalową konstrukcję zastąpi szkło?

Nowy iPhone SE: solidną metalową konstrukcję zastąpi szkło?
Oskar Ziomek
09.01.2018 15:24, aktualizacja: 09.01.2018 17:12

W Sieci przybywa plotek o nadchodzącej premierze iPhone'a SE 2 – kolejnej generacji topowego smartfona z mniejszym ekranem, przeznaczonego dla użytkowników ceniących klasyczną formę. Według najnowszych doniesień, metalowy tył urządzenia zastąpiony zostanie szklanym, podobnie jak w iPhonie 8, 8 Plus oraz X, w których użyto tego materiału, by otworzyć drogę dla bezprzewodowego ładowania.

Tego samego można się więc spodziewać w nadchodzącym SE drugiej generacji. Od początku model jest nie tyle uboższą wersją topowych smartfonów Apple, co telefonem z pełnią możliwości, zamkniętym w obudowie z mniejszym ekranem. Przypomnijmy, że pierwszy SE debiutował w marcu 2016 roku, dzieląc wówczas komponenty z iPhonem 6s. Naturalne więc wydaje się, że jeśli nowy model będzie mieć premierę w nadchodzących miesiącach (a mówi się o przełomie lutego i marca), powinien czerpać garściami z rozwiązań z iPhone'ów wykorzystujących procesor A11 Bionic.

Uproszczone rendery sugerujące, jak mógłby wyglądać iPhone SE 2, źródło: tekz24.com
Uproszczone rendery sugerujące, jak mógłby wyglądać iPhone SE 2, źródło: tekz24.com

Tymczasem wcześniejsze plotki o modelu SE 2 sugerują zastosowanie znanego z iPhone'a 7 procesora A10, a także 2 GB pamięci operacyjnej, akumulatora o pojemności 1700 mAh oraz ekranu o przekątnej około 4 cali. Na tym etapie trudno powiedzieć, czy z zewnątrz urządzenie będzie tak naprawdę kopią iPhone'a SE, czy też Apple zdecyduje się sięgnąć po zabiegi stylistyczne mające na celu zmniejszanie ramek wokół ekranu (wyświetlacz o innych niż 16:9 proporcjach?), co od roku jest powszechnym trendem. Z drugiej strony, jak już zaznaczono wcześniej, SE to seria dla osób ceniących klasyczne cechy smartfonów, więc ekran, o ile w ogóle, znacznie się pewnie nie zmieni.

Informacje o szklanym tyle natomiast, a w konsekwencji najpewniej zastosowaniu bezprzewodowego ładowania pochodzić mają z zaufanego źródła, o czym informuje serwis Tekz24. W artykule znajdziemy również oszacowanie ceny – nowy iPhone SE 2 miałby kosztować około 400 dolarów i występować w wersji 32 oraz 128 GB. W bezpośrednim przeliczeniu, na tę chwilę dawałoby to kwotę około 1400 złotych, do której jeśli doliczyć tylko podatek VAT, otrzymamy cenę około 1730 złotych – kwotę, jaką dziś należy wydać na obecną generację iPhone'a SE przy zakupie przez stronę internetową Apple.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)