Nowy niedrogi MacBook Air – czy tak Apple upomni się o rynek laptopów?

Nowy niedrogi MacBook Air – czy tak Apple upomni się o rynek laptopów?05.03.2018 19:26
Nowy niedrogi MacBook Air – czy tak Apple upomni się o rynek laptopów?

Jeden z najlepszych laptopów w historii Apple, MacBook Air skończył w tym roku 10 lat. Warto zauważyć, że od premiery, który odbyła się w 2008 roku, konstrukcja zmieniła się nieznacznie, choć wciąż wygląda dobrze. Jeśli należysz do osób zamierzających właśnie kupić MBA, to warto zaczekać – Apple ma szykować laptopa w niższej cenie.

Teraz już MacBook Air nie stanowi, wobec wiodących ultrabooków liczącej się konkurencji, dużego wydatku. Wersję na 2017 roku, w podstawowej konfiguracji z Intelem Core i5, 8 GB RAM i 128 GB SSD dostaniemy już za około 3700 złotych. Dodatkowego często zdarzają się promocje, w których laptopa Apple można zdobyć jeszcze taniej. To wciąż dobry zakup, zarówno pod względem wydajności, jak i – przede wszystkim – konstrukcji i jakości jej wykonania. Najnowsze doniesienia, które pochodzą od Ming-Chi Kuo, analityk KGI, który przez lata zyskał niemal status wyroczni, sugerują, że warto jednak wstrzymać się z zakupem aktualnie najtańszego laptopa z logo nadgryzionego jabłka. W przygotowaniach ma być tańsza edycja MacBooka Air.

Według danych IDC, Apple jest obecnie czwartym największym producentem komputerów na świecie. Firma z Cupertino czwarty kwartał 2017 roku zakończyła z udziałami na poziomie 8,2%. Apple chce jednak poprawić ten rezultat, zwiększając w tym roku dostawy laptopów o 10-15 procent. To właśnie w tym pomóc ma niedrogi, nowy MacBook Air. Niższa cena ma pozwolić na podbicie sprzedaży, a także na konkurowanie z większą pulą producentów tworzących laptopy z Windows.

Nie jest jeszcze jasne, w jakie podzespoły i funkcje zostanie wyposażony nowy MacBook Air. Możliwe, że konstrukcja pozostanie bez zmian, a odświeżenia doczeka się tylko wnętrze. Niestety, wprowadzania ekranu Retina czy zauważalnego przeprojektowania konstrukcji możemy nie zobaczyć.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)