Nowy odtwarzacz VLC: jedno z największych wydań w historii programu

Nowy odtwarzacz VLC: jedno z największych wydań w historii programu

Nowy odtwarzacz VLC: jedno z największych wydań w historii programu
Oskar Ziomek
09.02.2018 12:23

Długo wyczekiwana, duża aktualizacja multimedialnego odtwarzacza VLC do wersji 3.0.0 ponownie pojawiła się na serwerach producenta. Tym razem nie chodzi jednak o serwery dla deweloperów, gdzie program pojawił się jeszcze przedwczoraj i dostęp do niego został szybko zablokowany, ale o serwer publicznie dostępny dla użytkowników. Nową wersję odtwarzacza można już z niego pobierać.

Przypomnijmy, że nowe wydanie rozwiązuje wiele problemów, z którymi dotychczas musieli się zmagać użytkownicy. Pojawia się także wiele ulepszeń i nowości w zakresie funkcjonalności, choć jedyne na co nie można liczyć, to większe zmiany w interfejsie.

Obraz

Ważniejsze nowości obejmują między innymi obsługę HDR10 w Direct3D 11 w przypadku Windowsa z zainstalowaną aktualizacją Fall Creators Update, automatyczne wykrywanie zewnętrznych ścieżek dźwięku i obsługę audio z większą od ośmiu liczbą kanałów, strumieniowanie do urządzeń zgodnych z Google Chromecast oraz odtwarzanie filmów i dźwięku w 360 stopniach.

Poza tym w wersji na Windowsa pojawia się dekodowanie filmów HEVC i Direct3D 11, a także formatów VP9 oraz WMV3. Ulepszenia objęły również obsługę wielu innych formatów, w tym MKV, MP4 oraz TS. Wszystkich zmian jest znacznie więcej i przeczytać można o nich w dzienniku zmian. VLC 3.0.0 można już pobierać za pośrednictwem naszego katalogu. Do wyboru wersja dla użytkowników Windowsa oraz macOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)