VLC media player 3.0.1

Strona główna Mac Multimedia Odtwarzacze plików audio i wideo
Pobierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

VLC media player to darmowy, wieloplatformowy i otwarty odtwarzacz multimediów, który poradzi sobie z niemal każdym istniejącym formatem zapisu filmów i dźwięku, z jakim możemy mieć do czynienia. VLC media player jest w stanie odczytywać pliki z dysków lokalnych i sieciowych, materiały na płytach DVD i VCD, strumienie z Sieci, a częściowo także telewizję cyfrową. Jeśli jest taka możliwość, odtwarzacz pozwoli także wybrać ścieżkę dźwiękową i ścieżkę napisów lub załaduje napisy z pliku.

Lista formatów odtwarzanych przez VLC jest bardzo długa. Dość wspomnieć, że jeśli systemowy odtwarzacz nie poradzi sobie z jakimś plikiem lub strumieniem, VLC z pewnością będzie w stanie go odtworzyć. Ponadto odtwarzacz może przeglądać zawartość dysków sieciowych i NAS-ów (uPnP) w sieci domowej. Ulubione materiały można zapisać jako zakładki na liście odtwarzania. Pełną listę obsługiwanych kodeków można znaleźć na stronie projektu.

Przy odtwarzaniu z napisami warto skorzystać z możliwości dodania do napisów tła, zmiany koloru liter i przezroczystości. Domyślne kolory nie dla wszystkich materiałów będą czytelne. Podczas oglądania materiałów można także dodawać do nich zakładki z opisami oraz wyświetlić szczegółowe informacje dotyczące odtwarzanego materiału i wykorzystanych kodeków.

Poza możliwością sterowania klawiaturą i myszką na komputerze odtwarzaczem można sterować także za pośrednictwem telnetu i interfejsu webowego, na przykład korzystając z aplikacji mobilnych, stanowiących „piloty” do odtwarzacza. W ustawieniach programu można także włączyć sterowanie głośnością za pomocą Apple Remote. Można także korzystać z powiadomień Growl i automatycznie wyłączyć odtwarzanie muzyki w iTunes gdy uruchomione zostanie odtwarzanie w VLC.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowy odtwarzacz VLC: jedno z największych wydań w historii programu

45
09.02.2018  •  Oskar Ziomek

Długo wyczekiwana, duża aktualizacja multimedialnego odtwarzacza VLC do wersji 3.0.0 ponownie pojawiła się na serwerach producenta. Tym razem nie chodzi jednak o serwery dla deweloperów, gdzie program pojawił się jeszcze przedwczoraj i dostęp do niego został szybko zablokowany, ale o serwer publicznie dostępny dla użytkowników. Nową wersję odtwarzacza można już z niego pobierać. Przypomnijmy, że nowe wydanie rozwiązuje wiele problemów, z którymi dotychczas musieli się zmagać użytkownicy. Pojawia się także wiele ulepszeń i nowości w zakresie funkcjonalności, choć jedyne na co nie można liczyć…

VLC 3.0 coraz bliżej stabilnego wydania, dostępne nowa wersja testowa

108
13.12.2017  •  Mateusz Budzeń

Wydanie dużej aktualizacji do VLC coraz bliżej. Jeden z najpopularniejszych, bezpłatnych odtwarzaczy filmów i muzyki zostanie zaktualizowany do wersji 3.0, przynoszącej pokaźną paczkę nowości. Testy nowej wersji weszły już na zaawansowany poziom. Po wersji 3.0 oznaczonej jako RC1, dostaliśmy aktualizacje podnoszącą numer do RC2. Wersje kandydujące do wydania stabilnego wydawane są już w Snapach i znalazły się już w gałęzi Debian experimental. Wersja 3.0 przyniesie sporo wartych odnotowania zmian. Wprowadzono dekodowanie GStreamer zerowej kopii filmu i inne ulepszenia zerowej kopii dla GPU…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych