Nowy Outlook na Windowsa i macOS-a z elementami z mobilnych aplikacji

Nowy Outlook na Windowsa i macOS-a z elementami z mobilnych aplikacji

16.10.2017 12:32

Microsoft pracuje nad odświeżeniem interfejsu programu Outlook w wersji na Windowsa oraz macOS-a. Nowa wersja nastawiona jest na zapewnienie bardziej przejrzystego wyglądu, uproszenia i zapożyczenia z mobilnych aplikacji. Outlook ma dzięki temu stać się bardziej intuicyjnym i wygodniejszym podczas korzystania z dwóch wersji – mobilnej i desktopowej.

Zapowiedź nowego wyglądu mogliśmy zobaczyć podczas konferencji Microsoft Ignite, która skupiała się m.in. na dalszym rozwoju Outlooka. Microsoft podkreślił, że jednym z elementów mających uprościć korzystanie, będzie nowa konfigurowalna wstążka. To użytkownik będzie mógł zdecydować, które elementy są dla niego najważniejsze i zostawić na pierwszym planie wyłącznie tylko najpotrzebniejsze opcje.

źródło: theverge.com
źródło: theverge.com

Lewa strona zostanie przeznaczona na panel nawigacyjny, wzorowany na tym dostępnym w mobilnych aplikacjach. Będzie on służył do poruszania się po poszczególnych folderach, funkcjach programu oraz przełączania się pomiędzy kontami. Zobaczymy go zarówno w wersji skierowanej na Windowsa, jak i macOS-a. Ma on ujednolicić różne wersje Outlooka i w założeniach sprawić, że korzystanie stanie się bardziej intuicyjne.

źródło: theverge.com
źródło: theverge.com

Microsoft podczas konferencji zaznaczył, że ważna dla firmy jest również edycja na macOS-a. Doczeka się ona wielu usprawnień, w tym wspomnianych już zmian w interfejsie, a także udoskonalony zostanie wbudowany kalendarz, a wyszukiwanie będzie szybsze i będzie dostarczało lepszych wyników.

Nie została jeszcze ujawniona dokładna data wydania nowego interfejsu, obecnie prowadzone są wewnętrzne testy. Wybrane funkcje będą jednak dostępne już wcześniej, użytkownicy macOS-a niebawem otrzymają możliwość usuwania wiadomości za pomocą gestu wykonywanego na gładziku oraz opcję wstawiania tablet do wiadomości.

What's new and what's coming in the Microsoft Outlook family of apps - BRK2251

Prawdopodobnie jako pierwsi z nowego Outlooka będą mogli korzystać użytkownicy Office 365, a pozostali najpewniej poczekają do wydania pakietu Office 2019.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)