Nowy Paint dla Windows 10 coraz bliżej, pojawi się wsparcie dla obiektów 3D

Nowy Paint dla Windows 10 coraz bliżej, pojawi się wsparcie dla obiektów 3D

Nowy Paint dla Windows 10 coraz bliżej, pojawi się wsparcie dla obiektów 3D
08.10.2016 12:15, aktualizacja: 10.10.2016 12:19

Jednym z bardziej charakterystycznych programów w Windows jest Paint. To bardzo proste narzędzie, oferujące mało opcji, ale raczej każdy z nas miał z nim styczność. W ostatnich wydaniach Windows program niemal nie ulegał zmianom. Jednak Microsoft pracuje nad nową wersją, stworzoną z myślą o „Dziesiątce”, dotykowych ekranach i oferującą po prostu więcej.

Nowy Paint to nie wyłącznie kosmetyczne zmiany, aplikacja projektowana jest dla Windows 10 i przyniesie spore zmiany względem obecnego wydania. Pokaz możliwości Paint Preview, czyli testowej wersji, możemy zobaczyć na krótkim materiale wideo. Materiał skupia się przede wszystkim na nowościach jakie zostaną wprowadzone.

Microsoft Paint Preview

Paint Preview zapewnia funkcjonalność poprzednika, ale dodano wsparcie dla obiektów 3D – idealne rozwiązanie dla gogli HoloLens. Użytkownik otrzyma całkiem spory zestaw narzędzi do pracy z obiektami 3D, będzie mógł je tworzyć, a także opisywać. Przykładem jest projekt kuchni, jej wyposażenie to obiekty 3D, które zostały opisane, oczywiście same opisy mogą znajdować się w różnych miejscach w dostępnej przestrzeni.

Interfejs przystosowany jest do obsługi z wykorzystaniem dotykowego wyświetlacza. Możliwości nowego Painta powinni docenić posiadacze urządzeń Surface, a to ze względu na dobre wsparcie dla rysika. Paint tworzony jest z myślą o Windows 10, najprawdopodobniej zadziała on tylko na tym systemie.

Informacje o nowym narzędziu pojawiły się już w maju, wówczas do sieci wyciekły zrzuty ekranu pokazujące Painta, a dokładniej jego wczesną wersję testową. Program przedstawiony na wideo wygląda na dopracowanego, możliwe, że niebawem nowy Paint zostanie oficjalnie wydany i będziemy mogli go pobrać za pośrednictwem sklepu z aplikacjami w Windows 10.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)