Nowy Photoshop CC: HEIF, zmienne fonty, krzywe i zdjęcia z Lightrooma

Nowy Photoshop CC: HEIF, zmienne fonty, krzywe i zdjęcia z Lightrooma

Nowy Photoshop CC: HEIF, zmienne fonty, krzywe i zdjęcia z Lightrooma
18.10.2017 19:54

Poza nowymi aplikacjami do Creative Cloud dotarły też ulepszenia w tych dobrze znanych. Photoshop – najpopularniejszy produkt z rodziny – zyskał między innymi zapowiadaną niedawno możliwość pracy ze zmiennymi fontami. Można też otworzyć w nim pliki HEIF, czyli zdjęcia zrobione nowymi iPhone'ami, szybko dostać się do biblioteki Lightrooma, łatwo porządkować pędzle czy korzystać z nowego pióra krzywizny.

W kwestii pędzli w Photoshopie CC po październikowej aktualizacji możemy liczyć na łatwiejsze układanie ich w bibliotece (wystarczy przeciągnąć i upuścić w inne miejsce), także z możliwością sortowania ich w folderach. Przy malowaniu większymi pędzlami możemy liczyć na lepszą wydajność, a przy malowaniu z użyciem myszy czy gładzika można skorzystać ze świetnego wygładzania pociągnięć. Różnicę zauważymy też przy zaznaczaniu obszarów, gdzie pierwszy plan i tło mają podobne kolory – efekty powinny lepiej spełniać nasze oczekiwania. W końcu też można kopiować i wklejać całe grupy warstw z zachowaniem relacji między nimi.

Obraz

Photoshop obsługuje teraz format HEIF (High Efficiency Image File), wprowadzony przez firmę Apple w systemach macOS 10.13 i iOS 11.0. Dzięki informacjom o głębi dodawanym przez iPhone'a 7 Plus można uzyskać atrakcyjny efekt głębi ostrości, korzystając tylko z filtra Rozmycie soczewkowe. Dostęp do zdjęć jest bardzo łatwy, zwłaszcza jeśli na urządzeniach mobilnych zainstalowany będzie Lightroom CC. Na ekranach początkowym i wyszukiwania Photoshopa są dostępne zdjęcia z biblioteki Lightrooma CC, zapisanej w chmurze. Zaawansowana integracja wszystkich aplikacji fotograficznych Creative Cloud na komputery i urządzenia przenośne zapewnia synchronizację zdjęć oraz dostęp do nich z dowolnego miejsca. Warto też dodać, że Photoshop CC poradzi sobie teraz z panoramami 360° i ma specjalnie dla nich przygotowane narzędzia, jak kulisty podgląd.

Obraz

Fonty zmienne, opracowane przez Adobe, Apple, Google i Microsoft, zgodnie z zapowiedziamy dotarły do Photoshopa CC. Projektant ma dzięki temu ogromną swobodę korzystania z cyfrowych liter, zmieniając niemal każdy z parametrów, przy zachowaniu czytelności i charakterystyki kroju. W Photoshopie CC znajdziemy już kilka dynamicznych fontów.

Obraz

Przy pracy ze ścieżkami można zmienić ich widoczność przez nałożenie koloru i zmianę grubości linii. Praca z wektorami zaś będzie przyjemniejsza dzięki narzędziu Pióro krzywizny. Zamiast modyfikować uchwyty krzywych Beziera, można ciągnąć i popychać segmenty, podobnie jak w narzędziu Krzywizna w programie Illustrator CC.

Subskrybenci Creative Cloud z pewnością mają już dostęp do nowości w Photoshopie CC. Program można też przetestować za darmo przez 7 dni po pobraniu klienta Creative Cloud i założeniu konta Adobe ID.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)