Nowy Pixel Launcher: interfejs wprost ze smartfonów Google dla każdego

Nowy Pixel Launcher: interfejs wprost ze smartfonów Google dla każdego

Nowy Pixel Launcher: interfejs wprost ze smartfonów Google dla każdego
26.01.2018 19:11

Podobno jeśli zapytamy właściciela Google Pixela 2, dlaczego tak bardzo podoba mu się jego smartfon, to istnieje spore prawdopodobieństwie, że wskaże na oprogramowanie. Konkretnie będzie miał na myśli Pixel Launcher, która stanowić ma realizację holistycznego pomysłu Google na swój mobilny system operacyjny. Oprogramowanie oficjalnie ograniczone jest wyłączne dla użytkowników urządzeń Google, lecz Amir Zaidi sprawił, że każdy może zacząć korzystać z Androida wyglądającego jak na smartfonie Pixel 2.

Wspomniany Zaidi, znany także pod nickiem AmirZ, wcześniej już wydał zmodyfikowaną wersję Pixel Launchera, która opierała się o starsze wydanie oprogramowania dostępnego na smartfonach Google. Podobnie jak wcześniej, nowy Pixel Launcher 3.0, także nie wymaga posiadania roota.

Projekt oparty jest o Launcher3 (AOSP 8.1) i wersję Pixel Launcher, która trafiła na smartfon Google Pixel 2. Ponadto AmirZ zdecydował się nadać mu własną tożsamość w oparciu o funkcje najbardziej pożądane przez społeczność. Względem AOSP nie ma dużych różnic – kod zmodyfikowano tylko na tyle, by umożliwić wprowadzenie małych rozszerzeń i dostosowanie do urządzeń ze starszymi wydaniami Androida.

Obraz

Zaidi zaznacza, że jego celem było stworzenie prostego i stabilnego oprogramowania. Osoby, szukające bardziej rozbudowanych launcherów czy eksperymentach funkcji, odsyła do innych rozwiązań. Wśród zalet Pixel Launcher 3.0 należy wymienić wsparcie dla starszych wersji Androida. Osoby korzystające ze smartfonów z Androidem 5.0 Lollipop mogą chociażby skorzystać z funkcji dynamicznego dostosowania kolorów do aktualnie ustawionej tapety. Z kolei na Marshmallow i Nougat na ikonkach aplikacji pojawiają się te same kropki powiadomień, które trafiły na nowego Androida 8.0 Oreo.

Pełna lista zmian została opublikowana na Reddit. Z kolei najnowsze wydanie Pixel Launchera, który zmienia wygląd Androida bez wymogu posiadania Roota, znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)