Nowy poziom stabilizacji obrazu – Hyperlapse Pro od Microsoftu

Nowy poziom stabilizacji obrazu – Hyperlapse Pro od Microsoftu

Nowy poziom stabilizacji obrazu – Hyperlapse Pro od Microsoftu
13.11.2015 15:28, aktualizacja: 16.11.2015 12:06

W naszej bazie programów pojawiła się kolejna ciekawa nowość. Tym razem powinni zainteresować się nią kamerzyści-amatorzy oraz miłośnicy nagrywania swoich wypraw i szaleństw sportowych. Program, o którym mowa, to Hyperlapse Pro, opracowany przez Microsoft Research. Wykorzystuje on znaną już, innowacyjną metodę stabilizacji obrazu i wyrównywania ruchów kamery, by nagrania oglądało się przyjemniej.

Hyperlapse Pro to program „wygładzi” ruch i zniweluje nie tylko drgania kamery. Program sprawi, że ruch kamery w przód (na przykład podczas przejażdżki rowerowej) będzie płynny. Dzięki temu nagrania z perspektywy pierwszej osoby będą dużo przyjemniejsze dla widzów. Program pozwala także na zmianę tempa filmów, dzięki czemu można „skompresować” nawet całodzienny marsz do nieco przystępniejszej długości.

Program jest bardzo prosty w obsłudze. Po imporcie filmu możemy go przyciąć, wybrać typ kamery, którą został nagrany, sposób wygładzania (dynamiczny ruch lub „zwykłe” nagrywanie z drganiami), a także zmianę tempa. Na liście kamer znajdziemy specjalne profile dla różnych modeli GoPro, Polaroid Cube, Garmin VIRB, kamer Sony i oczywiście iPhone'a, który doskonale sprawdza się także na filmach nagranych innymi smartfonami.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po wybraniu odpowiednich parametrów oraz docelowego miejsca zapisu nowego filmu program przetworzy materiał. Czas wykonywania tej czynności będzie oczywiście zależny od długości materiału i parametrów stabilizacji, nie jest to jednak proces wymagający. W ustawieniach programu można zmienić parametry przyspieszenia sprzętowego oraz włączyć możliwość korzystania ze sprzętowego kodowania wideo (H.264), jeśli komputer ma taką możliwość. Należy pamiętać, że z filmów zostanie usunięta ścieżka dźwiękowa.

Efekty są naprawdę świetne. Oto kilka przykładów:

Wersja demonstracyjna programu dostępna jest na Windowsa i OS X, nie ma ograniczeń czasowych, ale nakłada na film znak wodny i na końcu umieszcza planszę reklamową Microsoftu. Pełna wersja programu kosztuje 50 dolarów.

Za darmo można skorzystać z Hyperlapse Mobile dla Androida lub Windows Phone.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)