Nowy satelita z szybkim Internetem nad Europą

Nowy satelita z szybkim Internetem nad Europą

Wojciech Cybulski
31.05.2011 21:05, aktualizacja: 31.05.2011 22:10

Firma Eutelsat wysłała na orbitę okołoziemską satelitę KA-SAT, dzięki któremu osoby pozbawione dostępu do łączy szerokopasmowych będą mogły korzystać z szybkiego Internetu.

Szybki dostęp do Sieci będzie oferowany pod marką Tooway. Klienci indywidualni będą mogli zdecydować się na łącze o prędkości do 10 Mb/s dla pobieranych i do 4 Mb/s dla wysyłanych danych. Takie łącze będzie obarczone limitem danych wynoszącym 25 GB a jego miesięczny koszt ma wynieść 100 euro. Jeżeli ta oferta okaże się dla nas zbyt droga, będziemy mogli zdecydować się na tańszą opcję. Za 30 euro miesięcznie dostaniemy łącze 4 Mb/s dla odbieranych i 1 Mb/s dla wysyłanych danych z miesięcznym limitem wynoszącym 4 GB. Przygotowywana jest także oferta dla przedsiębiorstw, w ramach której firmy będą mogły zdecydować się na łącze o prędkości 40 Mb/s a docelowo także i 50 Mb/s.

Korzystanie z Internetu za pośrednictwem satelity KA-SAT wiąże się z koniecznością instalacji anteny i dedykowanego modemu. Co ciekawe proces konfiguracji jest na tyle prosty, że można go przeprowadzić samemu. KA-SAT obejmuje swoim zasięgiem całą Europę oraz obszar wokół Morza Śródziemnego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)