Nowy serwer multimediów strumieniowych od Microsoft

Nowy serwer multimediów strumieniowych od Microsoft

11.06.2010 15:25, aktualizacja: 11.06.2010 15:55

Pojawiła się wersja beta IIS Media Services 4.0 - nowej odsłony serwera Microsoft do publikowania i strumieniowania treści multimedialnych. Jedną z kluczowych nowości wersji 4.0 jest wsparcie dla nowych urządzeń i technologii Apple - IIS Media Services 4.0 może przekształcić dostarczany do niego strumień H.264 tak, by mogli odebrać go użytkownicy odtwarzaczy Silverlight na PCtach, Makach, Linuksach czy urządzeniach mobilnych (nie tylko na Windows Mobile, ale i na telefonach Nokii), jak również posiadacze iPadów, iPodów i iPhone'ów.

Równolegle pojawiła się też wersja alpha nowego narzędzia IIS Transform Manager, które pomoże w konwersji treści z dowolnego formatu do postaci wspieranej przez IIS Media Services oraz druga beta IIS Smooth Streaming Format SDK 1.0, pakietu pozwalającego tworzyć pliki i manifesty PIFF, stosować zabezpieczenia DRM w oparciu o technologię PlayReady i przygotować treści pod kątem IIS Live Smooth Streaming (co potrafi też dużo prostszy i przeznaczony dla zwykłych użytkowników Expression Encoder 4.

Opublikowany został także IIS Smooth Streaming Client 1.0, który jest pewną formą uporządkowania i formalizacji technologii występującej wcześniej pod nazwą Smooth Streaming Media Element. Jest to klient pozwalający odtwarzać treści udostępniane przez Smooth Streaming z zachowaniem bogatych możliwości analizy zachowania użytkownika i ze wsparciem dla emisji reklam.

Na liście nowości w IIS Media Services 4.0 są także zmiany w Live Smooth Streaming w zakresie wydajności (nowe opcje kontroli buforowania treści w pamięci serwera) oraz wsparcie dla identyfikatorów zdarzeń i metadanych dostarczanych serwerowi przez encoder.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)