Nowy system płatności dla wydawców od Google

Nowy system płatności dla wydawców od Google

16.02.2011 16:55, aktualizacja: 16.02.2011 17:14

Google uruchomił drugie obok AdSense narzędzie dla wydawców pozwalające zarabiać na treściach internetowych. Google One Pass to nowa usługa, która pozwala w łatwy sposób sprzedawać subskrypcje, artykuły i inne treści online. Treści zakupione za pośrednictwem usługi One Pass można odczytywać na wielu różnych urządzeniach, takich jak laptopy, telefony komórkowe i tablety.

Wdrożenie systemu One Pass jest stosunkowo proste i bezpłatne. Można samodzielnie decydować, za które treści ma być pobierana opłata i w jakiej wysokości, sprzedawać treści przygotowane pod kątem konkretnych platform, sprzedawać subskrypcje (w tym automatycznie odnawialne) i okresowy dostęp do treści (np. całodniowy lub tygodniowy) oraz maksymalnie ułatwić czytelnikom zakup treści.

System jest bardzo elastyczny, pozwala uzależnić płatność dostępu od różnych czynników (np. bezpłatny dostęp podstawowy i płatny dostęp do dodatkowych materiałów lub w przypadku częstszego z nich korzystania), obsługuje też definiowane przez wydawcę kupony, za pośrednictwem których można uzyskać dostęp bez płacenia za subskrypcję (co pozwala np. na migrację z innych platform oferujących podobne usługi).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)